20 Nisan 2017 07:30 | Son Güncelleme: 20 Nisan 2017 07:45

Yunanistan'a kaçan darbeci askerler için mahkeme süreci yeniden başlıyor

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci askerler yeniden hakim karşısına çıkacak.

Yunanistan'a kaçan darbeci askerler için mahkeme süreci yeniden başlıyor

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci askerler yeniden hakim karşısına çıkacak.

Yunanistan'ın ANA-MPA devlet haber ajansı, Türkiye'nin yeni iade talebi üzerine darbeci askerlerden üçünün, 25 Nisan'da Atina'da temyiz mahkemesine çıkarılacağını duyurdu.

Mahkemeye çıkacak askerlerin isimlerinin Süleyman Özkaynakçı, Feridun Çoban ve Abdullah Yetik olduğu belirtildi. Diğer beş darbeci için ise henüz duruşma tarihlerinin belirlenmediği kaydedildi.

Darbeciler, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası askeri bir helikopterle Yunanistan'a kaçmış ve sığınma talebinde bulunmuştu. Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos), ocak ayında bu askerlere yönelik Türkiye'nin iade talebini reddetmişti. Bunun üzerine Türkiye, iki yeni suçlamayla askerlerin iadesini yeniden talep etmişti.

Etiketler: fetö


  • mert can - dünya şantaş ve suçlu kacirip satmak işi içine dönmüş eskide korsanlar kacaklar model olmuş. kesinlile bir anlaşma veya bedel ödeyerek alınmasın bu hainler. osmanlıya ihanet edip kacanlar almanya sokaklarında leş olmuşlardı. allahında bir hesabı var.

    0 0