03 Ağustos 2018 08:02 | Son Güncelleme: 03 Ağustos 2018 08:43

Yaptırım krizi ardından yüz yüze ilk görüşme gerçekleşti!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasındaki ikili görüşme TSİ 07.30'da Singapur'da başlamıştı.

Yaptırım krizi ardından yüz yüze ilk görüşme gerçekleşti!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Singapur'da yapılan 51. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında ikili temaslarına devam ediyor.

45 DAKİKALIK GÖRÜŞME

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu ve ABD'li mevkidaşı Pompeo'nun görüşmesi TSİ 07.30'da başladı.

İki bakan arasındaki görüşme 45 dakika sürdü.

ANLAŞTILAR

Reuters'ın geçtiği habere göre, iki bakan sorunların çözümkü konusunda mutabık kaldı.

DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Son olarak Singapur'da yapacakları yüz yüze görüşmeden önce ABD tarafının talebi üzerine 1 Ağustos'ta telefonda görüşen Çavuşoğlu ve Pompeo, 18, 26 ve 28 Temmuz'da yaptıkları telefon konuşmalarıyla son 15 günde 4 kez istişarelerde bulunmuştu.

Çavuşoğlu, ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'le de ayrı ayrı ikili görüşmeler gerçekleştirmişti.

Skandal karar açıklanırken Trump papazlar ile toplantıdaymış!Gündem03 Ağustos 2018 08:20Skandal karar açıklanırken Trump papazlar ile toplantıdaymış!Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders’in Türkiye’ye yönelik skandal yaptırım kararını açıkladığı sırada ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’daki bir başka salonda papazları ağırlıyordu.

AYRINTILAR GELECEK...


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: ABD