30 Kasım 2016 13:59 | Son Güncelleme: 30 Kasım 2016 14:20

Vergi dairelerinde “ilk taksit” kuyruğu

Vergi borcu yapılandırılmasında ilk taksidin son günü olması nedeniyle vergi daireleri veznelerinde yoğunluk yaşandı.

Vergi dairelerinde “ilk taksit” kuyruğu

Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, Yurt-Kur öğrenim ve katkı kredisi ile SGK ve belediyelere olan borçları düzenleme kapsamında borcunu yapılandıran mükellefler ilk taksitin yatırılma süresinin son günü için vergi dairelerine geldi.

Saat 21.00’e kadar açık kalacak vergi dairelerinde yoğunluk gözlendi. Yapılandırma sürecinde taksitler iki ayda bir ödenecek.

Edirne Vergi Dairesinde vergi borcu yapılandırılmasına yapan vatandaşlardan Yusuf Sağlık, vergi yapılandırmasının vatandaşlara nefes aldırdığını söyledi.

Taksitlendirme veya peşin ödeyen vatandaşlara kolaylıklar sağlandığını belirten Sağlık, "Peşin ödediğimiz zaman devlet borcun faizinden vazgeçmiş, çok iyi olmuş. Bu da bize avantaj oldu. Borcumuzun üzerine faiz binmişti ödeyemiyorduk ama şimdi bu imkan sunulduğu için devletimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Fatih Candan ise iş yeri vergisini yapılandırdığını anlattı. Vergi yapılandırmasıyla biriken borcunu ödediğini anlatan Candan, devletin vatandaşa kolaylık sağladığını aktardı.

Vatandaşlardan Ayhan Bülbül de yapılandırma için başvuruda bulunamadığını ifade etti. Vergi yapılandırmasının uzatılmasını talep eden Bülbül, "Biz yeni düzenleme gelirse ödememizi yapacağız. Devletimiz vergiyle kalkınır" dedi.

Kırklareli Vergi Dairesi'nde vergi borcu yapılandırılmasına yapan vatandaşlardan İsmet Aydın ise yapılandırma kanunu ile borçlarını ödeme imkanı bulduğunu söyledi.

Kanunu olumlu karşıladıklarını belirten Aydın, kanunun hazırlanmasında emeği geçen devlet yetkililerine teşekkür etti.

Trafik cezası borcunu yapılandırmak istediğini aktaran Aydın, iş yoğunluğu nedeniyle son güne kaldığını ve vergi dairesindeki kuyruğu görünce son güne bırakmanın pişmanlığını yaşadığını aktardı.

Yaklaşık 40 dakika sıra beklediğini aktaran Aydın, 30 dakika daha bekleyeceğini ön gördüğünü sözlerine ekledi.

Tekirdağ'da da veznelerde yoğunluk gözlendi.


Kaynak: AA

Etiketler: yeniden yapılandırmavergi daireleriyoğunlukilk taksit


  • Hakan tan - Saat 21 :42 Bostancı vergi dairesindeyim saat 10:00 da geldim numaram 2450 önümde hala 1350 kişi var. ve hala yeni muralar veriliyor. Bu ödemeyi gece yarısına kadar yapılamaz. sen geç tekirdağı 40 dk yı. 12 saat oldu sıradayım

    0 0
  • HASAN DEMİRKOL - İSTANBUL DA NERDEYSE BÜTÜN BANKALARDA SİSTEM ÇALIŞMIYOR.MİLLET PERİŞAN OLDU .MALİYENİN SON ÖDEME TARİHİNİ ERTELEMESİ GEREK YOKSA ÇOKLARININ YAPILANDIRMASI BOZULACAK

    0 0