19 Kasım 2016 15:59 | Son Güncelleme: 19 Kasım 2016 16:02

Ülkenin birliğini hepimiz savunmak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin geleceğini kendisi nasıl düşünüyorsa Bahçeli'nin de düşünmek zorunda olduğunu belirterek, "Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız" dedi.

Ülkenin birliğini hepimiz savunmak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eminim Türkiye'nin bekasını, geleceğini, dirliğini ve bütünlüğünü ben nasıl düşünüyorsam, sokaktaki esnaf, ayakkabı boyacısı nasıl düşünüyorsa eminim Sayın Bahçeli'de aynı duyarlılıkla düşünmek zorundadır. Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız." dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin İl Başkanları Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin derdinin bir tane olmadığını belirtti.

"140 yıllık bütün tecrübeyi atıyoruz, yerine yeni bir model getiriyoruz"

Bir ülkenin rejimini, bir kişinin ya da bir partinin belirleyemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, belirleyicinin o ülkenin tarihi, sosyolojik koşulları ve kültürü olduğunu söyledi. Türkiye'de 140 yıldır parlamenter sistem olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, "Osmanlı'da da parlamenter sistem vardı. 140 yıllık bütün tecrübeyi atıyoruz, yerine yeni bir model getiriyoruz." diye konuştu.

'Ülkenin birliğini hepimiz savunmak zorundayız'

Kılıçdaroğlu, "Eminim Türkiye'nin bekasını, geleceğini, dirliğini ve bütünlüğünü ben nasıl düşünüyorsam, sokaktaki esnaf, ayakkabı boyacısı nasıl düşünüyorsa eminim Sayın Bahçeli'de aynı duyarlılıkla düşünmek zorundadır. Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız" ifadelerini kullandı.


Kaynak: AA

Etiketler: mhpchpkemal kilicdaroglu