08 Temmuz 2018 21:00 | Son Güncelleme: 08 Temmuz 2018 21:20

Ulaştırma Bakanlığı'ndan tren kazası açıklaması yapıldı

Edirne Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treni Tekirdağ Çorlu'da raydan çıkarak devrildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan tren kazası açıklaması yapıldı

Konuyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı şu açıklamayı yaptı:

08 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü-Halkalı arasında 6 vagon, 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan 12703 trenin Balabanlı-Çorlu arası Km 162’de seyri esnasında, saat 17.00 sıralarında dizide bulunan 5 vagon raydan çıkarak devrilmiştir.

KAZANIN NEDENİ

Kazanın aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile meydana geldiği tespit edilmiştir.

Arama kurtarma ekipleri kaza yerine intikal etmiştir. Yaralılara gerekli müdahaleler hızla yapılmaktadır.

İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordineli bir şekilde çalışmalar başlatılmıştır.

Tekirdağ'daki tren faciasına halktan destek!Gündem08 Temmuz 2018 20:35Tekirdağ'daki tren faciasına halktan destek!Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi.

Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopterleri, İçişleri Bakanlığı’nın kurtarma helikopterleri, olay yerine varmıştır. TCDD’ye ait vinçli kurtarma yardım ekibi Halkalı’dan hareket etmiş olup olay yerine gidiyor. Alpullu’dan Arama Kurtarma araçları da olay yerine sevk edilmiştir.

BAKAN ARSLAN OLAY YERİNE GİDİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara’dan hareket etmiş olup, kaza yerine gitmektedir.

Tren kazası için TSK da devreye girdi!Güncel08 Temmuz 2018 19:56Tren kazası için TSK da devreye girdi!Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu'da meydana gelen trafik kazasıyla ilgili arazinin çamurlu olması nedeniyle paletli araçları sevk ettiklerini ve hayatını kaybeden yolcuların olduğunu açıkladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Müsteşar Suat Hayri Aka Başkanlığında kriz merkezi oluşturulmuştur. Çorlu’da ise Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında kriz merkezi kurulmuş olup, bakanlığımız ile koordineli bir şekilde çalışmaları sürdürmektedir. Kaza ile ilgili gelişmeler yakıdan takip edilmekte olup konuyla ilgiyi yeni bilgiler edinildikçe gerekli açıklamalar kriz merkezimiz tarafından yapılacaktır.


Kaynak: AA

Etiketler: Tekirdağtren kazası