17 Ekim 2016 07:33 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 07:45

Türkiye'nin eğittiği 2 bin savaşçı Musul operasyonunda!

Eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi, Türk askerlerinin eğittiği Sünni güçlerinin Musul operasyonuna katıldığını belirtti.

Türkiye'nin eğittiği 2 bin savaşçı Musul operasyonunda!

Nuceyfi, yaptığı açıklamada, Türk askerlerince eğitilen 2 bin Sünni savaşçının Başika cephesinden operasyona katıldığını söyledi. Nuceyfi, Ninova Muhafızlarının Peşmerge ile hareket ettiğini ifade etti.

ABD ASKERLERİ KONUŞLANDI

Musul'un 40 kilometre doğusunda bulunan Hazır Cephesi'ndeki Zerdek Dağı'nda çok sayıda ABD askeri konuşlandı. ABD topçu birlikleri, Musul Ovası'nı ağır toplarla vuruyor. İnsansız hava uçakları da Musul Ovası semalarını gözetliyor.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İLERLEYİŞ SÜRÜYOR

Hazır Cephesi'nde Erbil-Musul anayolu üzerindeki Peşmergelerin DEAŞ kontrolündeki köylere yönelik ilerleyişi sürüyor.

Bu arada Musul'un güneyindeki Geyyara Cephesi'nde açıklama yapan Irak ordusunda görevli Albay Latif Haşim, Irak ordusunun Geyyara'nın kuzeyi ve Güver Cephesi'nden Musul'a doğru ilerlediği bilgisini paylaştı.

Musul operasyonu başladıGündem17 Ekim 2016 07:03Musul operasyonu başladıIrak Başbakanı İbadi, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını duyurdu.

ABD'den Musul operasyonu açıklamasıDünya17 Ekim 2016 07:11ABD'den Musul operasyonu açıklamasıABD Savunma Bakanı Carter, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu hakkında, “Operasyon, DEAŞ’ın kalıcı olarak yenilgiye uğratılması kampanyasında bir dönüm noktası.” dedi.

DEAŞ petrolleri ateşe veriyor!Gündem17 Ekim 2016 07:18DEAŞ petrolleri ateşe veriyor!Irak'ta Musul'u DAEŞ'ten kurtarma operasyonu başladı. DAEŞ operasyonun başlamasının ardından bölgede çok ciddi hasarlar bırakacak eylemlere imza atıyor...

 


Kaynak: AA

Etiketler: ninovaıraktürkiyemusulmusul operasyonu