14 Ekim 2016 07:40 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 09:48

Türkiye-Suriye sınırında patlama

Kilis'in Türkiye sınırının karşısındaki Suriye'nin Azez İlçesi'nde terör örgütü DAEŞ tarafından, ÖSO'nun akaryakıt istasyonundaki kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Türkiye-Suriye sınırında patlama

20'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen saldırıda yaralılardan bazıları ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Kilis'in hemen karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez'in Sucu bölgesindeki bir akaryakıt istasyonunda bulunan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSD) kontrol noktasına gece saatlerinde terör örgütü DAEŞ tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Büyük gürültüyle meydana gelen ve Kilis'te de endişe yaratan patlamada 20'dan fazla kişinin yaşamını yitirirken, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın sürdüğü ve sınıra yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki bölgede meydana gelen patlamada yaralananlar, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedaviye alındı. Yaşanan bu gelişme üzerine sınır hattındaki güvenlik önlemleri arttırıldı.


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: sınırSuriyepatlama