12 Ekim 2016 16:37 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 16:49

TFF1 1. Lig Maçları Artık TRT1 ekranlarından yayınlanacak!

Başbakan yardımcısı Numan Kurulmuş  kısa bir süre önce twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile TFF1 1. Lig maçlarının yayın hakkının TRT1'e verildiğini duyurdu.

TFF1 1. Lig Maçları Artık TRT1 ekranlarından yayınlanacak!

Futbol severlerin heyecanla bekledikleri haber kısa bir süre önceBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından geldi. Kurtulmuş sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile TFF 1. Lig’in yayın haklarının TRT’ye verildiğini duyurdu. Yapılan anlaşma sonrasında Süper Lig’in özel görüntüleri de TRT tarafından yayınlanacak. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş konu ile ilgili yapmış olduğu Twitter açıklamasında “Başta futbolseverler olmak üzere tüm vatandaşlarımız adına Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, TFF’ye ve TRT’ye teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

TFF1 MAÇLARI ARTIK TRT1 DE

Taraftarların uzun zamandan beri bekledikleri haber bugün geldi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından müjdeli habere göre, artık TFF1 maçları TRT1 ekranlarından yayınlanacak. TFF 1. Lig’de hafta sonu 7. hafta maçları oynanacak. 1. Lig maçları 6 hafta boyunca hiçbir kanaldan yayınlanmamıştı.

numan kurtulmuş tff1 haberi

TARAFTARLAR SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

Futbolseverler, 1. Lig'de ilk hafta naklen yayın olmaması üzerine yaşadıkları hayal büyük hayal kırıklıklarını sosyal medyadan dile getirmişlerdi..Takımlarını televizyondan izleyemeyen taraftarlar, naklen yayın sorununun bir an evvel çözülmesini bekliyordu. Merakla beklenen açıklama bugün geldi. Televizyon yayıncılığının öncü kuruluş TRT, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016-2017 sezonunda da 1. Lig müsabakalarını naklen yayınlayacak.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: tff1maçtrt1