13 Nisan 2017 16:25 | Son Güncelleme: 13 Nisan 2017 16:27

Terör örgütü Diyarbakır'da polislerle ilgili keşif yapmış

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda teröristlerin polislerle ilgili keşif bilgilerini içeren notlar bulundu.

Terör örgütü Diyarbakır'da polislerle ilgili keşif yapmış

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinde PKK'lı teröristlere ait bir hücre evine operasyon düzenlendi.

Operasyonda hücre evinde ele geçirilen notlarda polislerin ev adresleri, kaldıkları binaların krokisi, araçlarının plakaları, binaya giriş çıkış yaptıkları saatler, bazı polislerin isim ve soy isimleriyle birlikte hangi şube de görevli oldukları, araçlarının marka ve modeli, ikamet ettikleri binaların güvenlik durumu ile kameraların gece görüş özelliklerinin olup olmadığı, hangi şehir içi duraklarını yoğun olarak kullandıkları, mesai saatleri dışında çay içip dinlendikleri arkadaşları ve vatandaşlarla sohbet ettikleri mekanların adreslerinin bulunduğu tespit edildi.

POLİSLERİN MEDENİ HALLERİYLE İLGİLİ BİLGİ TOPLAMIŞLAR

Polis memurlarının bekar, evli ve nişanlı olup olmadıklarına ilişkin bilgilerin de yer aldığı notlarda bekar polislerin evleriyle ilgili çok daha detaylı gözlem yapıldığı, evlerine giriş çıkışların hangi saatte ve yoğunlukta olduğuna dair bilgilerin dahi bulunduğu belirlendi.

Notlarda bazı karakolların güvenlik durumları, personel servisinin çıkış saatleri, servislerin güzergahları ve servislere eşlik eden araçların sayısına ilişkin bilgilerin de olduğu ortaya çıktı.

Etiketler: bilgi toplamışlarteröristihbaratpatlamadiyarbakır