17 Ekim 2016 11:05 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 14:42

Telefon kullanıcıları dikkat! Android'de kart bilgileriniz çalınabilir!

Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni Android virüsünün kredi kartı bilgilerinize erişmek için kullandığı yöntem oldukça ilgi çekici.

Telefon kullanıcıları dikkat! Android'de kart bilgileriniz çalınabilir!

Android dünyasındaki kullanıcısı sayısı arttıkça Android işletim sistemini tehdit eden zararlı sayısı da artış gösteriyor.

Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni nesil bir trojan bankacılık virüsleri arasında en tehlikelisi olmaya aday.

Virüs bulaştığı Android işletim sistemlerinde Google Play Store'dan gelmiş gibi bir ekran getiriyor ve kredi kartı bilgilerinizi istiyor.

Üstelik bununla da kalmayıp kimliğinizin de gözüktüğü bir selfie çekmenizi isteyen bir güvenlik mesajı da gösteriyor.

Google Play Store'un kullandığı arayüzün birebir kopyası şeklinde gözüken ekran kullanıcıların inanma ihtimalini oldukça arttıran bir detay.

Singapur ve Hong Kong'taki kullanıcıların büyük bir bölümüne bulaşmış olan virüsün dünya çapında yayılması ise an meselesi.

Hiçbir banka veya uygulamanın kredi kartınızla fotoğraf çekmenizi istemediğini hatırlatalım ve bu tarz sosyal mühendislik numaralarına kanmamanınız konusunda sizleri uyaralım.


Kaynak: Shiftdelete

Etiketler: kredi kartı bilgilerivirüsteknolojitelefon


  • Ecem Elitok - Benim telefonuma bulaşmış durumda lakin kart numaramı kesinlikle vermedim ama o görüntü bi türlü gitmek bilmiyor Google play storu açamıyorum sürekli o ekran geliyor ne yapabilirim?

    0 0