15 Mayıs 2017 08:26 | Son Güncelleme: 15 Mayıs 2017 08:27

TBMM milletvekili heyetinin Macaristan ziyaret etti

Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Laszlo Köver ile görüştü.

 TBMM milletvekili heyetinin Macaristan ziyaret etti

Macaristan'a ziyarette bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Laszlo Köver ile bir araya geldi.

Gündoğdu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Macaristan'ın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı Türkiye'nin yanında durduğunu bildiklerini ve bunun kendileri için çok büyük önem arz ettiğini belirtti.

Terör örgütü FETÖ ile mücadelenin sürdüğüne işaret eden Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 ''Demokrasimizin, terör ve darbe gibi karşılaştığı badirelerde ve bunlarla olan mücadelesinde Avrupa'nın merkezinden bize verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz. FETÖ de bir terör örgütü. Bu terör örgütünün buradaki uzantılarıyla da daha güçlü bir şekilde mücadele edeceğinizi biliyoruz. Bunun ivme kazanmasını bekliyoruz. 15 Temmuz'da FETÖ'nün ne dini ne vatani ne de insani bir yanının olmadığını gördük. Terörle ve darbe ile mücadelede Avrupalı dostlarımıza sizler aracılığıyla sesimizin duyurulmasını bekliyoruz.''

Gündoğdu, Macaristan'ın kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür etti.

Köver ise Balkanlardaki karışıklıkların bazılarının çıkarına hizmet ettiğini belirterek, ''İstikrar olmadan demokrasi olmaz. Eğer bir ülkede demokrasi korunmak isteniyorsa orada istikrar sağlanmalı.'' dedi.

Gündoğdu, daha sonra heyet adına Köver'e plaket verdi.

Etiketler: macaristantbmm