16 Mayıs 2017 19:54 | Son Güncelleme: 17 Mayıs 2017 10:26

ABD'de Erdoğan'dan FETÖ ve YPG mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun değildir." dedi.

ABD'de Erdoğan'dan FETÖ ve YPG mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, "DEAŞ başta olmak üzere bölgemizdeki tüm terör örgütlerine karşı müşterek bir dayanışma ortaya koymamız büyük önem ifade etmektedir. Ortak geleceğimizi tehdit eden terör örgütlerine karşı ayrım yapmadan mücadele etmekte kararlıyız." dedi.

ABD'DE ERDOĞAN'DAN FETÖ VE YPG MESAJLARI (VİDEO GALERİ)

"Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur" diyen Erdoğan, "Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun değildir." ifadelerini kullandı.

"BÖLGENİN İNANÇ VE ETNİK YAPISINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEMELİYİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerinin faaliyetlerini bahane ederek bölgenin inanç ve etnik yapısını değiştirmek isteyenlere de izin vermemeliyiz." şeklinde konuştu.

"FETO KONUSUNDAKİ BEKLENTİLERİMİZİ AÇIKÇA İFADE EDECEĞİM"

Erdoğan, "Sayın Başkan'a 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETO terör örgütü konusundaki beklentilerimizi de açıkça ifade edeceğim." dedi.

Etiketler: Trump Erdoğan görüşmesi