17 Ekim 2016 16:18 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 16:18

Adana'da dev FETO operasyonu Süvari Yağmur Mobilya'ya kayyum atandı

Yağmur Mobilya, Süvari Giyim ve Kardeşler Unlu Mamuller gibi çok ünlü Şirketlerin de aralarında bulunduğu 54 markaya, Adana koluna FETO operasyonu düzenlenmesi akabinde kayyum atandı,

Adana'da dev FETO operasyonu Süvari Yağmur Mobilya'ya kayyum atandı

Adana'da son dakika olarak başlatılan FETO operasyonu kapsamında aralarında Yağmur Mobilya ve Süvari Giyim'in de bulunduğu 54 şirkete kayyum atandığı açıklandı. 15 Temmuz akabinde ilan edilen OHAL'in uzatılması ile terör örgütü yandaşları bir bir soruşturma kapsamına giriyor. Örgüte mali destek sağladığı ve kar ortaklığı kapsamındaki iddialar sonrasında sabah saatlerinde Adana Merkez başta olmak üzere çok sayıda ilçe de düzenlenen eş zamanlı operasyon sonrasında Kardeşler Unlu Mamüller'in de arasında bulunduğu çok sayıda ülü şirket TMSF kapsamına devredildi.  Operasyon öncesi aranan şirketlerdeki ortakların bir kısmının firari olduğu açıklamasından sonra 9 kayyum işlerine başladı. Peki ya Adana'da kayyum atanan ünlü şirketlerinin hangisi olduğu açıklaması yapıldı mı?

ADANA'DA DEV KAYYUM

Sabah saatlerinde Adana'da dev şirketlere atanan kayyumlardan 9 tanesinin işinin başına geçtiği ve diğerlerinin de bu sıralarda başlayacağı bildirildi. 

SÜVARİ GİYİM'E KAYYUM

Takımkıyafet öncüsü,Türkiye'de 100 ve yurt dışında 50'yi aşkın mağazası bulunan Süvari Giyim'e atanan kayyum görevine başladı. 1040 civarında personeli bulunan dev giyim sektörünün yıllık cirosu 150 milyon TL ile ifade edilemektedir. 1997 yılından hazır giyimden perakende satışa koyulan şirketin dünya genelinde 8 ülkede mağazası bulunmaktadır. Süvari, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Irak,Romanya ve Ukrayna'da da faaliyet gösteriyor.

KAYYUM ATANAN ŞİRKETLER LİSTESİ BELİRLENDİ

Kayyum atanan şirketler listesi Adana'da bu sabah saatlerinde 54 olarak açıklanmışken, şuan da tek açıklama Süvari, Yağmur Mobilya ve Kardeşler Unlu Mamüller olarak açıklandı. Liste açıklandıkça güncellenecektir.

SÜVARİ GİYİM

‘Hayata Karış' felsefesi ile, dünyanın her yerindeki insanlara, rutinin içinde kaybolmama, hayatı yaşarken sevdiklerine, sevdiği şeylere, yeni deneyimlere, değişime, heyecana ve mutluluğa zaman ayırma mesajı veren Süvari, kendisini iyi ve mutlu eden müşterileri ile birlikte bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atmaktadır. . Bulunduğu ülkelerde büyümeye devam ederken, yurt dışında yeni pazarlar geliştirmeye devam etmektedir.

Öncelikli hedef pazarları olarak Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Uzak Doğu ülkeleri sayılabilir. 2023 yılına kadar Türkiye'nin en önemli global 10 markası arasına girmeyi ve 1.000 mağazaya ulaşmayı hedeflemektedir.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: fetokayyumkardeşler unlu mamülleryağmur mobilyasüvariadana kayyum