18 Nisan 2017 15:02 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2017 15:03

Şehitlerin anısını okullarında yaşatıyorlar

Hatay'da MKÜ Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri "Üniversite dört duvardan daha fazladır" projesi kapsamında şehitler Halisdemir ile Sekin’in portrelerini okul duvarına resmetti.

Şehitlerin anısını okullarında yaşatıyorlar

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, üniversite öğrencileri hazırladıkları proje kapsamında, şehitler Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ile polis memuru Fethi Sekin'in anılarını okullarında yaşatıyor.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri, "Üniversite dört duvardan daha fazladır" projesi kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ile İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit düşen Elazığlı polis memuru Fethi Sekin’in anısını yaşatmak istedi.

Halisdemir ve Sekin'in yağlı boya portrelerini okul duvarına resmetmek isteyen 12 kişilik ekibe, ülkesindeki iç savaş nedeniyle Reyhanlıya sığınan Suriyeli ressam 64 yaşındaki Nadır Ebu Abbas da destek verdi.

Yoğun çalışmanın ardından ortaya çıkan eser, görenlerin beğenisini topladı.

Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Hamit Basık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Topluma mal olmuş kahramanların portrelerini öğrencilerimiz ile okulumuzun en görünen yerine çizerek anılarını yaşatmak istedik." ifadelerini kullandı.

Etiketler: şehitokul duvarıreyhanlıresimhatay