08 Temmuz 2018 20:22 | Son Güncelleme: 08 Temmuz 2018 21:03

Sağlık Bakanlığı kaynakları tren kazasındaki ölü sayısını açıkladı

Çorlu'daki tren kazasında 360 yolcu olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı kaynakları tren kazasındaki ölü sayısını açıkladı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu, raylardan çıkıp devrildi. Yaralıların olduğu belirtilirken, bölgeye ambulanslar sevk edildi. Çorlu'daki tren kazasında 360 yolcu olduğu belirtildi.

"10 KİŞİ HAYAINI KAYBETTİ 73 YARALI VAR"

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar köyü yakınlarındaki tren kazasında ilk belirlemelere göre, 10 kişinin hayatını kaybettiğini, 73 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaralıların İstanbul ve Tekirdağ'daki hastanelere sevkinin havadan ve karadan sürdüğünü belirtti.

Olay yerinde 100'e yakın ambulansın görev yaptığını aktaran Gümüş, "İlk belirlemelere göre, 10 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi ise yaralandı. Olayla ilgili çalışmalarımız sürüyor." dedi.

Tekirdağ'daki tren faciasına halktan destek!Gündem08 Temmuz 2018 20:35Tekirdağ'daki tren faciasına halktan destek!Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi.

ULAŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİLİYOR

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.Araçla ulaşımın güç olduğu kaza yerine ekiplerin sevki sürüyor.

Çorlu Belediyesi tren kazasıyla ilgili kan anonsu yaptıGündem08 Temmuz 2018 20:15Çorlu Belediyesi tren kazasıyla ilgili kan anonsu yaptıEdirne Uzunköprü'den kalkan yolcu treni Tekirdağ Çorlu'da devrildi. Olayla ilgili Çorlu Belediyesi de bir çağrı yaptı.


Kaynak: AA

Etiketler: tren kazası