15 Ekim 2016 12:02 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 14:14

Rakibinden Emre Mor'a kart özrü

Hertha Berlinli futbolcu Langkamp, Emre Mor'un kart gördüğü pozisyon hakkında açıklama yaparak özür diledi.

Rakibinden Emre Mor'a kart özrü

Almanya 1. Futbol Ligi'nde (Bundesliga) Borussia Dortmund ile Hertha Berlin arasında oynanan maçta milli futbolcu Emre Mor'un kırmızı kart görmesine sebebiyet veren Sebastian Langkamp, kararın doğru olmadığını belirterek özür diledi.

ABARTILI REAKSİYON

Alman basınına konuşan Hertha Berlinli 28 yaşındaki oyuncu Langkamp, Borussia Dortmund'da forma giyen Emre Mor'un hareketi sonrasında abartılı bir reaksiyon gösterdiğini kaydetti.

Langkamp, maçtaki atmosferden etkilendiğini ve milli futbolcuya kırmızı kart verilmesinin ağır bir karar olduğunu vurgulayarak, "Müsabakanın sıcaklığıyla harekete aşırı tepki gösterdim, özür dilerim. Kesinlikle kırmızı kart değildi." değerlendirmesinde bulundu.

Borussia Dortmund Teknik Direktörü Thomas Tuchel ise bu konuda bir şey söylemeyeceğini aktararak, "Pozisyonu gördüm. Langkamp zaten gereken her şeyi söyledi." ifadelerini kullandı.
Emre Mor, 1-1 berabere biten karşılaşmanın 84. dakikasında kendisini faulle durduran Sebastian Langkamp'a tepki göstermiş ve rakibini elleriyle itince kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı.

Emre Mor lig maçında kırmızı kart gördü!Spor15 Ekim 2016 07:29Emre Mor lig maçında kırmızı kart gördü!Milli futbolcumuz Emre Mor, Borussia Dortmund-Hertha Berlin maçında kırmızı kart görerek oyundan atıldı.

 


Kaynak: Fotomaç

Etiketler: emre morhertha berlindortmund