25 Kasım 2016 23:18 | Son Güncelleme: 25 Kasım 2016 23:21

"Provokasyonlara Gelmemeliyiz"

AK Parti Eskişehir Milletvekili Karacan, Eskişehir'de şehit cenazesinde provokasyon yapılacağı iddiasına ilişkin, "Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu davranmaya ihtiyacımız var." dedi.

Provokasyonlara Gelmemeliyiz

AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP İl Başkanı Sinan Özkar tarafından yarın Eskişehir'de şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in cenaze törenine ilişkin içinde, "Katil PKK, iş birlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu mesaj gönderildiği bilgisinin kendilerine ulaşması üzerine üzüntü duyduklarını ve hayrete düştüklerini söyledi.

Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç duyulan günlerden geçildiğini vurgulayan Karacan, şöyle konuştu:

"Böyle bir dönemde ayrıştırıcı bir mesaj atılması üzüntü verici. Memleketimiz zor günlerden geçiyor. Eskişehir halkı böylesi bir mesaja itibar etmeyecektir. Son iki günde iki Eskişehirli şehit verdik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın da birlik ve beraberlik içinde şehit Piyade Uzman Çavuşumuz Mehmet Arıyeşil'e son görevimizi yapacağız. Şehitlerimiz üzerinden kimse rant elde etmeye kalkmasın. Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu davranmaya ihtiyacımız var."


Kaynak: AA

Etiketler: EskişehirŞehit cenazesi provokasyon