29 Kasım 2016 11:07 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2016 13:12

PKK terörü vatandaşı doğalgazsız bıraktı

Siirt'te, BOTAŞ'a ait doğalgaz boru hattına, PKK'lı teröristlerce yapılan saldırı dolayısıyla Siirt ve Kurtalan ilçesinde doğalgaz kesintisi yaşanıyor.

PKK terörü vatandaşı doğalgazsız bıraktı

Siirt kent merkezi ve Kurtalan ilçesine doğalgaz sağlayan boru hattına akşam PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırı vatandaşı mağdur etti. Sabotajın ardından Siirt ve Kurtalan'a doğalgaz akışının durması sonucu alileler büyük sıkıntı yaşıyor.

Tuncer Türksoy, soğuk havada büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Doğalgazın kesilmesine sebep olanları şiddetle kınıyoruz." dedi.

Isınma ve yemek pişirme konusunda yaşadıklarını sıkıntıyı dile getiren Muhammed Furkan Güneş, "Boru hattına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz." ifadesini kullandı.

Esnaf Salim Bilmez de saldırı dolayısıyla mağdur olduklarını kaydederek, boru hattındaki arızanın kısa sürede onarılmasını istedi.

DOĞALGAZ BORU HATTININ ONARIMINA BAŞLANDI

Saldırı nedeniyle çıkan yangının söndürülmesinin ardından soğutma çalışmaları da tamamlandı.

Ekipler, boru hattında onarım çalışmasına başladı.


Kaynak: AA

Etiketler: doğalgazpkksaldırıısınmaterörsiirt


  • sıkıntı değil - Sıkıntı değil nasıl olsa elektrikli kullanırlar. Tabi kaçak olanından. Parası bizim cebimize yansır nitelikte. Alışkınlar başkalarının üzerinden geçinmeye.

    0 0
  • ali yıldız - namusuzlar kürt halkı için uğraşıyorlar ya kaç devletin kucağına oturdukları belli değil ALLAH sizide sizi kullanan hainleride kahr etsin inşaallah

    0 0