22 Ocak 2016 15:14 | Son Güncelleme: 22 Ocak 2016 15:18

Patates fotoğrafına 1 milyon dolar ödediler!

Kevin Abosch'ın çektiği patates fotoğrafı 1 Milyon Dolara satılarak dünyadaki en pahalı fotoğrafları arasına girmeyi başardı...

Patates fotoğrafına 1 milyon dolar ödediler!

Kevin Abosch, Silikon Vadisi ve teknoloji endüstrisinde çalışan ünlülerin fotoğraflarını çekmesiyle tanınan bir fotoğrafçı. Abosch’un klasik siyah fon önündeki portlerinden bir tane çektirmenin bir tür statü sembolü haline geldiği biliniyor. Petapixel’de yer alan habere göre, fotoğrafçıdan bu tür bir çekim talep edenler 150 bin dolar civarında bir ödeme yapıyor. Eğer söz konusu fotoğraflar herhangi bir reklam amacıyla kullanılacaksa bu para 500 bin dolara kadar çıkabiliyor.

O FOTOĞRAF DA FAVORİLERİ ARASINDA


Abosch’un klasik portreler dışında ilgi uyandıran bir diğer çalışması da çektiği patateslerin fotoğrafları. Fotoğrafçının stüdyosundaki yetkililer tarafından Petapixel’e yapılan açıklamaya göre Abosch patateslere özel bir ilgi duyuyor. Her birinin, tıpkı insanlar gibi oldukça farklı ancak aynı türe ait olmalarından ötürü de hemen fark edilebilir olmalarını etkileyici bulan fotoğrafçı, uzunca bir süredir patatesleri fotoğraflıyor. 1 milyon dolardan fazla bir paraya atılan Potato #345 isimli fotoğrafın da kendisinin favorileri arasında olduğu söyleniyor.


Kaynak: AjansHaber

Etiketler: