07 Temmuz 2018 23:15 | Son Güncelleme: 07 Temmuz 2018 23:18

ODTÜ'den pankart açıklaması!

Mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli pankartların hazırlanıp 3 öğrencinin de gözaltına alınmasından sonra ODTÜ Rektörlüğü açıklama yaptı.

ODTÜ'den pankart açıklaması!

ODTÜ’nün, kampüs içindeki stadyumda düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenciler çeşitli mesajlar içeren pankartlarla geçiş yaptı. Bir grup öğrenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içerikli karikatürlerin yer aldığı bir pankart taşıdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı’na hakaret içeren pankartı taşıyan kişiler hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldığını ve 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Skandalları bitmek bilmeyen ODTÜ'nün açtığı pankart pes dedirtti!Güncel06 Temmuz 2018 22:05Skandalları bitmek bilmeyen ODTÜ'nün açtığı pankart pes dedirtti!Skandallarla gündeme gelen ODTÜ'de yine bir skandal yaşandı. Bugün gerçekleşen mezuniyet töreninde bir grup "öğrenci" Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hakarette sınırları zorlayan pankartlar taşıdı.

''YAŞANANLARI TASVİP ETMİYORUZ''

Habertürk'ün haberine göre ODTÜ Rektörlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda her zaman başarıyla temsil eden ve ülkemizin gururu olan Üniversitemizin mezunlarının başarılarının aileleriyle birlikte coşkuyla kutlandığı ve hepimiz için özel bir yeri olan mezuniyet törenimizde yaşanan tatsız olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz ve yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: ODTÜREKTÖR