15 Ekim 2016 15:38 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 15:52

Kılıçdaroğlu: Niye Amerika'da darbe olmuyor?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çocuk yuvası açılışında yaptığı konuşmada başkanlık sistemi tartışmalarına değindi, demokrasi vurgusu yaptı.

Kılıçdaroğlu: Niye Amerika'da darbe olmuyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da bir çocuk yuvası açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Herkesin demokrasiyi kabul etmesi lazım. Demokrasiyi çocuklarımız için istiyoruz. Azınlşıklar da düşüncelerini özgürce ifade etsinler diye istiyoruz. Ne ezilen ne ezen insanca hakça bir düzen için istiyoruz demokrasiyi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

NİYE AMERİKA'DA DARBE OLMUYOR?

Niye Amerika'da, Hollanda'da, Japonya'da darbe olmuyor? Neden baskı altındaki ülkelerde darbe oluyor? Çünkü demokrasi az. Nedeni ne olursa olsun bu ülkeye demokrasiyi, huzuru, birlikteliği getireceğiz. Kimsenin inancıyla uğraşmayacağız.

BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMASI

Otur oturduğun yerde biz Türkiye'nin sorunlarını çözelim.Benim ülkem Mustafa Kemal'in ülkesi. Tam demokrasiyi getireceğiz. 


Kaynak: AjansHaber

Etiketler: kemal kılıçdaroğludemokrasi


  • derya deniz - ins bayan alimi olcak

    0 0
  • sercan salih - Ya şu unuversite okuyanlar biz de para yok diye okuyamadık sızmı tek vatan seversiniz adalet bu diil her vatanını seven polis olabilir er geç adaletmis tek Siz diilsiniz vatan evladı nankör olmayın okuyamamak sucmu insan olun ilk önce okuyup adam olursunuz ins

    0 0
  • ahmet maras - Daha kendinle celısıyosun kimsenin inancıyla ugrasmıcagız dıyosun namaz kılan insanları yobaz olarak görüyorsun ey kılınctaroglu kapalı insanların kamuda çalışmasını ıstemıyosun allah aşkına benim aklımla fıkrımle dalda geçme eğer gerçekten demokrası ıstıyosan başkanlık olsun mu olmasın mı bunu halka sor referanduma götür buna halk karar versin daha çok yazacak şey var ama parmakların agırdı bukadaroda yeter sana

    0 0