17 Nisan 2017 01:26 | Son Güncelleme: 17 Nisan 2017 01:35

"Milletimizin iradesi açık bir şekilde tecelli etmiştir"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Milletimiz devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin istiklali önceleyerek 'evet' demiştir. Milletimizin iradesi bu yönde açık bir şekilde tecelli etmiştir." dedi.

Milletimizin iradesi açık bir şekilde tecelli etmiştir

Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde halk oylaması sonucuna ilişkin düzenlediği basın toplantısında, Türk milletine, demokrasiye inancı ve katkısını referanduma katılım göstererek ortaya koyduğu için teşekkür etti.

Milletin sağduyusunun referandumda üst düzeyde olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu dile getiren Destici, halk oylamasında oy kullanan herkesin demokrasiye katkı sağladığını vurguladı.

Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milletimiz büyük oranda, devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin istiklali ve istikbalini önceleyerek net bir şekilde 'evet' demiştir. Milletimizin iradesi bu yönde açık ve net bir şekilde tecelli etmiştir. Bu sonucu küçümsemek ya da tartışmaya açmak milletimizin iradesine saygısızlık anlamına gelir. Burada açık ve net bir şekilde 'evet' galibiyeti vardır. Partimiz ve camiamız 'evet' kararıyla bir yönüyle sonucun doğrudan belirleyicilerinden olmuştur. Bu anlamda bu referandum sürecinde 'evet' kararı alan partimiz ve camiamıza da teşekkürlerimi sunuyorum."

Halk oylaması sonucunun Türkiye'yi, darbe anayasasının ürünü olan, cuntacılara cesaret veren sistemden bugün itibarıyla kurtardığına dikkati çeken Destici, "Milletimiz 'evet' kararıyla artık darbe anayasasıyla yönetilmek istemediğini, darbe anayasasıyla yönetilemeyeceğini, darbe anayasasıyla oluşturulan bu sisteme net bir şekilde karşı olduğunu ortaya koymuştur." diye konuştu.

Etiketler: mustafa destici