14 Ekim 2016 09:40 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 10:17

2 Bin 400 Açığa alınan öğretmenin illeri belli oldu

MEB'de görev yapan öğretmenlerin açığa alınma işlemleri devam ediyor. KHK kapsamında 2 bin 400 öğretmenin daha açığa alındığı açıklandı. Açığa alınan öğretmenlerin isim listeleri açıklanmazken hangi illerden oldukları belli olmaya başladı.

2 Bin 400 Açığa alınan öğretmenin illeri belli oldu

FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alma işlemleri devam ediyor. Soruşturma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan 2 bin 400 öğretmenin daha açığa alındığı açıklandı. Görevinden uzaklaştırılan öğretmenlerin isimleri ve listeleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken MEB’de Açığa Alınan Öğretmenlerin hangi illerden oldukları belli olmaya başladı.

26 ÖĞRETMEN AĞRI'DA AÇIĞA ALINDI

Ağrı'da FETÖ Terör örgütüyle bağlantıları tespit edilen 26 öğretmen açığa alındı. Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimizde FETÖ terör örgütü ile bağlantıları tespit edilen 26 öğretmen açığa alınmıştır" denildi.

21 KİŞİ UŞAK’TA GÖZALTINA ALINDI

Uşak'ta FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü)Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 20 öğretmen ile 1 sigortacının gözaltına alındığı öğrenildi. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin önceden belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlediği, operasyonlarda, 20’si öğretmen 1’i sigortacı, toplam 21 kişi gözaltına alındığı öğrenildi. Şüpheliler, Uşak Devlet Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

MEB’den İhraç Edilen Öğretmenlerin Açtıkları davaların sonucu açıklandıHaberler03 Ekim 2016 17:13MEB’den İhraç Edilen Öğretmenlerin Açtıkları davaların sonucu açıklandıMilli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenlerin 672 sayılı KHK ile FETÖ ile irtibatı olduğu gerekçesi ile 30 bine yakın öğretmenin meslekten ihraç edilmeleri nedeniyle açmış oldukları davaların sonucu MEB tarafından açıklandı.

 

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLER EYLEM YAPIYOR

FETÖ soruşturması kapsamında Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin açığa alınmalarından bu yana yaklaşık bir aydan bu yana oturma eylemi düzenledikleri belirtildi. Eğitim- Sen Samandağ Şubesi tarafından Abdullah Cömert Alanı’nda düzenlenen eyleme çok sayıda eğitimcinin yanı sıra demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve velilerinde katıldığı ifade ediliyor. Eğitim-Sen’in konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada 223 üyelerinin açığa alındığını ‘Eğitim-Sen’in tüm üyeleri görevlerine iade edilene kadar kesintisiz eyleme devam edileceği’ belirtildi. Açıklamada “Keyfiliğe ve hukuksuzluğa karşı haklı direnişimizin 32’nci gününü geride bıraktık. Bugün yalnızca ekmek ve onur mücadelemiz için değil Ankara’da yitirdiğimiz canlar için de alandaydık. Anıları mücadelemizde yaşayacak” ifadesi kullanıldı.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: Açığa Alınan ÖğretmenlerFETÖMEB