13 Ekim 2016 17:53 | Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 17:55

Eksik Ders Kitapları ne zaman dağıtılacak?MEB tarih verdi!

MEB'in dağıtımı durdurduğu ders kitapları ile ilgili MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız açıklamasında, İlköğretim, Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin eksik kitaplarının ne zaman verileceği sorusuna 31 Ekim cevabını verdi.

Eksik Ders Kitapları ne zaman dağıtılacak?MEB tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı Temmuz ayında gerçekleşen darbe girişimi sonrasında OHAL kararnamesi kapsamında bünyesinde bulunan ve Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen okulları kapatmış ve bu örgüt üyeleri tarafından yazılan ders kitaplarının yeniden basılmasına karar vermişti. Darbe sonrası kamu kurumlarında olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nda da çok sayıda görevlinin açığa alınması ya da ihraç edilmesi nedeniyle aksaklıklar meydana gelmeye devam ediyor. Yeni ders kitaplarının basılma işlemi de bu aksaklıklar arasında yer alıyor. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise ’de eğitim gören öğrencilerin eksik kitaplarının ne zaman verileceği konusunda  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız'ın Anadolu Ajansına yapmış olduğu açıklamada; Yıldız, yeni eğitim döneminde incelenen kitaplardan 58'nin içerikleri nedeniyle bakanlık tarafından kabul görmediğini ifade etti. Bu kitapların öğrencilere ulaşmadan toplatıldığı ve yerlerine yenilerinin hazırladığı bilgisini veren Yıldız, söz konusu kitapların 31 Ekim itibarıyla öğrencilere ulaştırılacağını söyledi. Kitapların dağıtılmasının gecikmesi özellikle Kasım ayında TEOG sınavına girecek olan ortaöğretim son sınıf öğrencilerini endişelendiriyor.

MATBAALAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Öğrencilerin eksik ders kitaplarını en kısa süre içerisinde yetişmesi için MEB’in elinden gelen çabayı gösterdiği, matbaaların bu konuda geceli gündüzlü mesai yaptığı alınan bilgiler arasında.

YARDIMCI MATERYALLER YASAK DEĞİL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, FETÖ propagandasının yer aldığı yardımcı ders kitaplarının dışındaki yardımcı materyallerin kullanılmasının önünde engel bulunmadığını bildirirken,. FETÖ ilgili ayınlar dışındaki yardımcı ders kitaplarının hiçbir şekilde yasaklanmadığını vurgulayan Yıldız, bakanlığın müfredatı çerçevesinde hazırlanan, zengin içerikli çalışmaların öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edebileceğini ifade etti.  Ders kitaplarının dağıtımı için henüz net bir tarih de verilebilmiş değil.  

"YENİ KİTAPLAR 31 EKİM İTİBARIYLA ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILACAK"

Anadolu Ajansı'da çıkan habere göre; MEB'in 15 yıldan beri ders kitaplarını ücretsiz dağıttığını hatırlatan Yıldız, yeni eğitim döneminde incelenen kitaplardan 58'nin içerikleri nedeniyle bakanlık tarafından kabul görmediğini ifade etti. Bu kitapların öğrencilere ulaşmadan toplatıldığı ve yerlerine yenilerinin hazırladığı bilgisini veren Yıldız, söz konusu kitapların 31 Ekim itibarıyla öğrencilere ulaştırılacağını söyledi. Yıldız, "Bu dönem itibariyle yaşamış olduğumuz bir darbe ve işgal girişiminin ardından toplumumuzda bir hassasiyet gelişti. Bakanlık olarak biz de bu hassasiyeti dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. Okullarımızda ders kitaplarının yanında kullanılan yardımcı materyaller var. Bunların program çeşitliğini ve zengin içeriğe sahip olmalarını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: kitapmebders kitabı


  • Fatma Kılıç - O zaman nasil ders işlicez

    0 0
  • adım soadım - o zamana sınavlar başlatılıcak hatta bitecek ve biz de bu yüzden sınavlara eksik bilgile gireçez akıllı tahtamız zaten zırt pırt gidor elektirik de gidiyor ve bu yıl zor bir sınıftayız temel atılıor allah bu durumdakilere yardım etsin

    3 4