15 Ekim 2016 10:52 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 14:05

Lozan'da zirve öncesi flaş gelişme! İran kararını verdi...

Lozan'da yapılacak olan Suriye zirvesine İran'ın da katılacağı açıklandı.

Lozan'da zirve öncesi flaş gelişme! İran kararını verdi...

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in İsviçre'nin Lozan kentinde yapılacak olan Suriye görüşmelerine katılacağı bildirildi.

KASIMİ AÇIKLADI

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, yaptığı yazılı açıklamada, Cevad Zarif'in Lozan’da yapılacak olan Suriye görüşmelerine katılacağını söyledi.

Kasımi, "Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Irak ve Suriye'nin de aralarında olduğu bölgesel ve bölge dışı ülkelerin temsilcilerinin hazır bulunacağı Lozan'daki Suriye görüşmelerine katılacak" dedi.

LOZAN'A HAREKET ETTİ

İran'ın resmi ajansı IRNA, Zarif'in sabah saatlerinde Lozan'a hareket ettiğini duyurdu.

Suriye için bugün İsviçre'nin Lozan kentinde yapılacak olan toplantı, Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Beau Rivage Palace’de gerçekleştirilecek.

ABD, Rusya, Türkiye, İran ve Suudi Arabistan'ın da dahil olduğu bazı bölge ülkelerinin dışişleri bakanları ile Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Temsilcisi, toplantıda Suriye krizini ele alacak.

ABD'DEN SÜRPRİZ İRAN AÇIKLAMASI

ABD'den de zirve öncesi sürpriz bir açıklama yapılmış ve İran'ın da toplantılarda olmasını arzuladıkları belirtilmişti.

ABD'den sürpriz 'Lozan' mesajıDünya15 Ekim 2016 07:43ABD'den sürpriz 'Lozan' mesajıABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya, Suriye, Suudi Arabistan, ABD ve Türkiye arasında Lozan'da yapılacak toplantıda İran'ı da görmek istedikleri belirtildi.

 


Kaynak: AjansHaber

Etiketler: lozanABDiransuriye