14 Ekim 2016 11:15 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 10:37

2016 KYK Burs Sonuçları açıklanma tarihi belli oldu!

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve kredi başvurularının bitmesinden sonra öğrenciler,  KYK burs sonuçlarının açıklanma tarihini merak etmeye başladılar. Sonuçların ne zaman açıklanacağı KYK Genel Müdürü tarafından açıklandı.

2016 KYK Burs Sonuçları açıklanma tarihi belli oldu!

Burs ve kredi başvurusu yapan üniversiteni şimdide sonuçların açıklanmasının telaşı sardı. 12 Ekim’de sona eren burs ve kredi başvuruları sonunda öğrencilerin burs ya da kredi almaya hak kazanıp kazanmadıkları belli olacak.  KYK Burs Sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve KYK Genel Müdürü Sinan Aksu tarafından müjde olarak verilen KYK burs ve kredi ödemeleri, bu yıl sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanacağını duyuruldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu’nun bu yıl birinci sınıf öğrencilerine verilecek olan burs ödemelerinin önceki yıllara göre Ocak ayı yerine Ekim, Kasım Aralık aylarında yapılamaya başlayacağını açıklaması üzerine KYK Burs ve Kredi Sonuçlarının Kasım ayının başlarında açıklanma ihtimallerini kuvvetlendirdi. tahmin ediliyor.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI KASIM’DA

Kredi ve burs başvurularının sona ermesinden sonra başvuru yapan öğrencileri heyecanlı bekleyiş sardı.  Başvuruların 12 Ekim Çarşamba günü saat 23.59'da sona ermesinden sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve KYK Genel Müdürü Sinan Aksu tarafından müjde olarak verilen KYK burs ve kredi ödemeleri, bu yıl sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanacağını duyuruldu.   KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’nun geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada bu yıl ilk defa burs ve kredi almaya hak kazanan birinci sınıf üniversite öğrencilerine Ekim, Kasım, Aralık aylarını kapsayacak şekilde burs ve kredi verileceğini açıkladı.

E DEVLET YA DA KYK’DAN ÖĞRENİLECEK

Burs başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonra başvuru sonuçları Kredi Yurtlar Kurumunun https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden ve E Devlet uygulamasında öğrenilebilecek.

KYK BURS SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

2016-2017 BURS ÜCRETLERİ

KYK’ya başvuru sonrasında burs ya da kredi almaya hak kazanan öğrenciler 2016 yılında 400 TL burs ücreti alıyorlardı. Bu yıl ilk defa burs alanlara ödemeler Ekim ayından itibaren başlayacak. 2016 sonuna kadar 400 TL olan Burs miktarı her yıl değişmekle birlikte 2017 yılı için burs ödemelerinin ne kadar olacağı ile ilgili henüz bir açıklama yok.

BURS ÇIKMAYANLAR İÇİN ALTERNATİFLER MEVCUT

Burs ve Kredi başvurusu sonunda, burs ve kredi almaya hak kazanamayan öğrenciler için umut tükenmiyor.  Hak kazanamayan öğrenciler çeşitli kurum ve vakıflar tarafından verilen karşılıksız burs, Başbakanlık Bursu ev TÜBİTAK Bursu gibi kurumları başarılı öğrencilere verdikleri burs imkanlarından da yararlanabiliyorlar.

Kredi ve burs sonuçları açıklandı mı? KYK Genel Müdürü açıkladı!Güncel18 Ekim 2016 10:27Kredi ve burs sonuçları açıklandı mı? KYK Genel Müdürü açıkladı!KYK burs ve kredi başvurularının 12 Ekim!'de sona ermesinden sonra başvuru yapan öğrencileri heyecanlı bekleyiş sardı. KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli olmazken, KYK Genel Müdürü'nden açıklama geldi.

 

ÖDEMELER EKİM AYINDA BAŞLAYACAK

KYK Burs sonuçlarının açıklanmasından sonra ilk defa burs alacak öğrenciler için bu yıl bir ilk yaşanacak. Diğer yıllara nazaran daha erken yapılacak burs ödemeleri için müjdeli haber KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’dan geldi. Aksu’nun yaptığı açıklamada bu yıl ilk defa burs ve kredi almaya hak kazanan birinci sınıf üniversite öğrencilerine Ekim, Kasım, Aralık aylarını kapsayacak şekilde burs ve kredi verileceğini açıkladı. Aksu konuyla ilgili “Sene başlarında olmak üzere enflasyon oranında öğrencilerimizin burs ve kredilerini artırıyoruz” ifadelerini kullandı.  


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: kredikykburskyk burs sonuçları