18 Ekim 2016 17:58 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 17:57

KPSS’siz Lise Mezunu memur alımı yapan kurumların sayısı artıyor!

KPSS şartı olmadan lise mezunu personel alımı yapan kurumlar her geçen gün artıyor. Devlet kurumlarına bağlı kuruluşlarda değerlendirilmek üzere sınavsız alımı yapılacak olan adayların başvuruları için KPSS şartının olmaması dikkat çekiyor.

KPSS’siz Lise Mezunu memur alımı yapan kurumların sayısı artıyor!

Temmuz ayında yaşanan darbe girişimi sonrasında kamuya personel alımları hız kesmeden devam ediyor. FETÖ terör örgütü mensuplarının devlet kadrolarından ihraç edilmesinden sonra boş kalan kadrolara KPSS’siz lise mezunları alıyor. Adalet Bakanlığı’na sınavsız 3 bin 700 personel başvurularının alınmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Lise mezunu Özel Harekat Polisi alımı yapacağını duyurdu.  16 Ekim tarihinde başlayan başvurular sonrasında Sahil Güvenlik Komutanlığı’na lise mezunu astsubay ve uzman erbaş alımı yapılacağı açıklandı.

ÖZEL HAREKÂT’A 10 BİN LİSE MEZUNU

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartı Olmadan En Az Lise veya Dengi Okul Mezunu 10.000 Özel Harekat Polisi Alımı Yapılacağını duyurdu.  Özel Harekat 19. Dönem POMEM Öğrenci Alım İlanı ile yapılan duyuruda Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır. İbaresi kullanılırken, başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavına sonuçlarına göre alım yapılacak. Henüz başlamayan başvurular Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online olarak yapılacak.

Özel Harekat Polisi Alımı Başvuruları ertelendi PÖH başvurusu ne zaman yapılacak?Güncel17 Ekim 2016 11:29Özel Harekat Polisi Alımı Başvuruları ertelendi PÖH başvurusu ne zaman yapılacak?Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ekim tarihinde başlayacağı duyurulan Özel Harekat Polisi başvuruları yapılan açıklama ile tekrar ertelendi. Hafta sonu yapılan son dakika duyurusu sonrasında PÖH başvuruların ne zaman yapılacağı açıklanmadı.

 

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY ALIMI 2016 

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na yapılacak olan Sözleşmeli Astsubay Alımı başvuruları başladı. Başvuru Tarihleri : ( 17-31 Ekim 2016 ) arasında yapılacak. Başvuru şartları;

– Denizcilik Anadolu Meslek Liseleri, Denizcilik Meslek Liseleri, Denizcilik Anadolu Teknik Liseleri veya çok programlı liselerin denizcilik alanlarının gemi elektroniği ve haberleşme veya gemi yönetimi dallarından mezun olup, Sözleşmenin öngördüğü A-II/3 müfredat programlarına uygun eğitimi Genel Müdürlük tarafından uygunluğu onaylanan eğitim kurumlarında görmek veya,

– Sözleşmenin öngördüğü A-II/3 müfredat programını uygulayan ve Genel Müdürlük tarafından uygunluğu onaylanan Denizcilik Anadolu Meslek Liseleri, Denizcilik Meslek Liseleri, Denizcilik Anadolu Teknik Liseleri veya çok programlı liselerin denizcilik alanlarının gemi yönetimi dalından mezun olmak veya aynı müfredatı uygulayan ve Genel Müdürlük tarafından uygunluğu onaylanan yükseköğretim kurumlarının önlisans veya lisans programlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay Astsubay ve Uzman Erbaş başvuruları başladı! Güncel17 Ekim 2016 14:44Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay Astsubay ve Uzman Erbaş başvuruları başladı! Sahil Güvelik komutanlığı ‘nın 2016 yılında alımını yapacağını duyurduğu lise ve üniversite mezunu 790 subay, astsubay ve uzman çavuş personel alımı başvuruları başladı. Başvuru şartları ve formu internetten yayınlandı.

 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ 3 PERSONEL ALACAK

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. Köln Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımının duyurulduğu İlanda, adaylar Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter ,T.C. Köln Başkonsolosluğunda münhal bulunan üç adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna başvuruda bulunabilecekler.

Sınav hakkında bilgi almak için:

Tel : 02233-974 18 26

Fax : 02233-755 72

E-mail: konsulat.koeln@mfa.gov.tr


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: lise mezunubaşvurukpss


  • cihan demiröz - Nerden bas vuruyoruz

    0 0