18 Haziran 2017 11:59 | Son Güncelleme: 18 Haziran 2017 14:20

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü sırasında bir partili kalp krizi geçirdi

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik tepki yürüyüşü sırasında kortejde bulunan bir kişi kalp krizi geçirdi.

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü sırasında bir partili kalp krizi geçirdi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü sırasında kortejde bulunan bir kişi kalp krizi geçirdi. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği partilinin ambulansla hastaneye kaldırıldığı sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik tepki yürüyüşü devam ediyor.

Yürüyüşünün dördüncü gününe Kahramankazan'da Kent Ormanı Piknik Alanı'ndan başlayan Kılıçdaroğlu'nun kortejinde bulunan bir kişi yürüyüş sırasında kalp krizi geçirdi. CHP Mamak ilçe örgütünden olduğu öğrenilen kişi sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Kahramankazan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA: DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü sırasında kalp krizi geçirerek Kazan Devlet Hastanesi'nde müdahale edilen kişinin Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildiği ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığından, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik tepki yürüyüşü sırasında kalp krizi geçiren ve müdahale sonucunda tekrar hayata döndürülen partilinin sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, saat 10.05'te CHP'nin yürüyüşüne katılan 65 yaşındaki kişinin fenalaştığı ve kalbinin durduğu belirtildi. Yürüyüşe eşlik eden tam donanımlı 112 ambulans ekibinin söz konusu kişiye anında ilk yardım yaptığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olay yerinde yapılan müdahale sonucu vatandaşımızın kalbi tekrar çalıştırılmıştır. Daha sonra ekibimiz, hastamızı yakın olması sebebiyle Kazan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne nakletmiştir. Burada da müdahaleye devam edilen hastamız, durumunun uygun olmasıyla birlikte bir üst merkez olan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledilmiştir. Hastamızın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır."

Etiketler: yürüyüşenis berberoğluchpkılıçdaroğlu