08 Aralık 2016 19:35 | Son Güncelleme: 08 Aralık 2016 19:54

Kanser hastalarından ücret farkı alınmayacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, özel hastanelerin kanser hastalarından ameliyat masrafları dışında hiçbir ücret alamayacağını söyledi.

Kanser hastalarından ücret farkı alınmayacak

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sözleşme yaptığı özel hastaneler, kanserli hastalardan ameliyatları dışında herhangi bir ücret farkı alamayacak.

Açıklama Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan geldi.

"Sosyal Güvenlik Kurumunun sözleşme yaptığı özel hastaneler, kanserli hastalarımızdan cerrahileri dışında herhangi bir ücret farkı alamazlar. Alan varsa bunu usulsüz yapıyor. Sözleşmelere aykırı olarak yapıyor. Cerrahi dışındaki muayeneler, kemoterapiler, radyoterapiler buna benzer bütün işlemler, bunların hiçbirinden fark alamazlar. Mevcut sözleşmeler kanser cerrahisinden fark alınabileceğini söylüyor. O da faturanın Sosyal Güvenliğe verilen faturanın iki katı kadar. (01.37) Bu cerrahiler için alınan farkın da alınmaması için. Sosyal Güvenliğin ödediği fiyatlar üzerinde çalışıyoruz. O fiyatlarda bir miktar farklılık oluşturulacak. Hedef kanserli hastalarımızın tıpkı kamu hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelere müdahale ettikleri gibi kendilerinden bir fark alınmadan hizmet verilmesi."


Kaynak: AA

Etiketler: kanser hastalarıSağlık BakanlığıRecep Akdağtedavi


  • Birsen Ozgen - Alah razi osun hastalari sevindirecek bu haber.guzel bir haber sagolun.

    0 0