10 Şubat 2016 09:23 | Son Güncelleme: 10 Şubat 2016 09:32

Kandil’de tehlikeli terör ittifakı!

Kandil’de PKK önderliğinde bir araya gelen DHKP-C, MLKP, TİKKO ve Devrimci Karargâh terör örgütleri, Türkiye’de bahar aylarında ‘sansasyonel eylemler’ konusunda anlaştı.

Kandil’de tehlikeli terör ittifakı!

Terör örgütü PKK’nın merkezi olarak bilinen Kandil Dağı’nda, DHKP-C, MLKP, TİKKO ve Devrimci Karargah gibi terör örgütleri birleşerek, Türkiye genelinde bahar ayı için sansasyonel eylemler için karar aldı. Kandil’deki terör örgütleri toplantısında bu eylemler için stratejilerin belirlendiği belirtiliyor.

MİT, KANDİL’DEKİ TOPLANTININ RAPORUNU HÜKÜMETE SUNDU

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na sunduğu raporda, kanlı ittifakın altı çizildi. MİT, bölücü terör örgütlerinin 15 Ocak’ta Kandil’de bir araya geldiğini tespit etti. Yurt çapında ses getirmeyi planladıkları sansasyonel saldırılar için PKK'nın, batı illerine gönderdiği sözde "fedai timleri" ile sol örgüt unsurlarının "ortak strateji" izlemesinin kararlaştırıldığı vurgulandı. Teröristlerin büyük illerde patlayıcı yüklü araçların kullanılması konusunda anlaştığına dikkat çekildi.

TÜRKİYE’DEKİ TÜM ÖRGÜTLER ‘ÜST AKIL’ TARAFINDAN BİRLEŞTİRİLDİ

Terör örgütlerinin Kandil’de oluşturdukları kanlı ittifakı AjansHaber’e değerlendiren Emniyet İstihbarat Eski Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, “Türkiye üzerinde olan bütün terör örgütleri üst akıl tarafından birleştirildi. Batılı ülkelerin savaş eğitmenleri, teröristlere sokak savaşı ve eylemler konusunda eğitim verdi. Terörle kararlılıkla devam eden bu mücadele, Türkiye’nin son Kurtuluş Savaşı diyebiliriz. Terör örgütleri birleşip, ittifak yapıp, büyük bir eylem hazırlığındayız mesajı vererek Türkiye’deki insanları tedirgin etmeye çalışıyorlar.” dedi.

Bülent Orakoğlu, Kandil’deki terör örgütlerinin oluşturduğu kanlı ittifakı AjansHaber’e şöyle değerlendirdi:

“BU MÜCADELE TÜRKİYE’NİN SON KURTULUŞ SAVAŞI”

Suruç saldırısından sonra Türkiye üzerinde olan bütün terör örgütleri üst akıl tarafından birleştirildi. Bunların felsefe ve kuruluşları açısından bir araya gelmeleri aslında mümkün değildir ama şu anda hepsi birleşmiş durumda. Türkiye’nin bu terör örgütleriyle verdiği mücadeleye ‘Türkiye’nin son Kurtuluş Savaşı’ da diyebiliriz. Bu örgütlerin hepsinin arkasında birçok Batılı ülke var.

“YAPILAN EYLEMLERİN ARKASINDA BATILI ÜLKELERİN ÖZEL SAVAŞ EĞİTMENLERİ VAR”

PKK ile DHKP-C’nin bu dönemde yapmış olduğu terör eylemleri çok farklı, klasik terör eylemi değildir. Bunların arkasında Batılı ülkelerin özel savaş eğitmenleri var. Teröristleri hem sokak savaşlarında, hem kırsal alanda eğittiler, çeşitli silahlar verdiler. Terörün amacı kendi politikalarını, stratejilerini Türkiye’nin dış politikaları haline getirmeye çalışıyorlar ama bunda başarılı olamadılar.

“BU İTTİFAKIN EYLEMLERİNİ İSTİHBARAT BİRİMLERİ ÖNLEYECEKTİR”

PKK’nın çukur politikası tutmayınca, bildiğimiz gibi bu sefer de DHKP-C’yi devreye sokmaya çalıştılar. Türk istihbarat birimleri çok iyi çalışıyor ve şu ana kadar yapılması planlanan birçok eylemi önlediler. Terör örgütleri ittifak kurup büyük bir eylem yapma amacında olabilirler ancak istihbarat bunu tespit edip önleyeceklerdir. Yapamazlar demiyorum ama yaparlarsa da çok büyük tesirli olmaz. Bu tür canlı bomba saldırılarının tespit edip, yakalanması dünya ortalamasına baktığımızda zayıf gibi gözükse de, Türkiye terör örgütlerinin canlı bomba saldırılarını büyük bir başarıyla önledi.

“BÜYÜK EYLEM DEDİKLERİ DEVLETİN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK OLABİLİR”

Terör örgütleri birleşip, ittifak yapıp, büyük bir eylem hazırlığındayız mesajı vererek Türkiye’deki insanları tedirgin etmeye çalışıyorlar. Bunların yapacağı büyük eylem en fazla canlı bomba saldırısı olur. Büyük eylemden kasıtları belki de devletin yüksek düzey yöneticilerine yönelik bir saldırı olabilir. DHKP-C, hep bu amaçla Türkiye’ye girmiştir ama güvenlik güçlerimiz çok iyi istihbarat alıp birçok saldırıyı önledi.

 Hem 1 Kasım hem de 7 Haziran seçimlerinden önce saldırılar önlendi ve bunlar da önlenmeye devam ediyor. Batılı ülkelerin desteği olan terör örgütlerine karşı çok başarılı mücadele gösteriyor.  Türkiye’yi Suriyeleştirme amacında olan örgütlere karşı halkın da desteğiyle çok iyi bir mücadele gösteriyor.

“HALKIN DESTEĞİNİ KAYBETMİŞ ÖRGÜT BAŞARILI OLAMAZ”

Güneydoğu’ya baktığımız zaman Sur’da 24 bin kişi var ancak 23 bini çıkarılmış oradan durumda. Halk örgüte canlı kalkan olmak istemiyor, bu örgütün halkın desteğini kaybettiğini gösteriyor. İnsanlar Suriye’yi görüyor. Kendi ülkelerinde barış ve huzur içinde yaşamak istiyor. Halkın desteğini kaybetmiş terör örgütlerinin hiçbir şekilde başarılı olma ihtimali yoktur.

“BİZİ SURİYE YAPMAK İSTEYEN ÜST GÜÇLERİN OYUNUNA TÜRK MİLLETİ GELMEZ”

PKK’nın kuruluş amacı Türk-Kürt savaşı çıkarmak, DHKP-C’nin amacı ise Alevi-Sünni savaşı çıkarmaktır. Yıllardır biz Türkiye olarak bunlara prim vermedik, bundan sonra da prim vermeyeceğiz. PKK’nın büyük eylem yapabilmesi için halkın içinde unsurları olması gerekiyor. Bizi Suriye yapmak isteyen üst güçlerin oyununa Türkiye milleti gelmez. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidar olmasının önemli bir sebebi budur. Türk milleti Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle çok ciddi bir şekilde birlik beraberlik içindeler.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları AjansHaber’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. AjansHaber tarafından üretilen haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.


Kaynak: AjansHaber

Etiketler: