17 Nisan 2017 21:00 | Son Güncelleme: 17 Nisan 2017 21:01

Kanada'daki Türklerden Merkel'e tepki

Kanada'nın Montreal kentindeki Türk vatandaşları, referandum sonuçlarının belli olmasından sonra kentteki Almanya Konsolosluğu önüne giderek, davul çalıp halay çekti.

 Kanada'daki Türklerden Merkel'e tepki

Anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında, resmi olmayan sonuçlara göre sandıktan "evet" çıkmasının ardından Kanada’nın Montreal kentinde yaşayan Türkler, kentteki Almanya Konsolosluğu önüne giderek, davul çalıp halay çekti.

Kanada Türk Platformu Derneği tarafından organize edilen gösteri, yoğun yağmura rağmen gerçekleşti. Yaklaşık 100 araçlık bir konvoyla önce şehir turu atan Montreal’deki Türk vatandaşları, daha sonra kent merkezindeki Almanya Konsolosluğunun bulunduğu binanın önüne geldi. Türk vatandaşları, ellerindeki davulla "vur vur inlesin Merkel dinlesin" sloganları atarak Almanya Başbakanı Angela Merkel'le tepkilerini dile getirdi.

"TÜRKİYEMİZE SELAMLARIMIZI YOLLUYORUZ"

Kanada Türk Platformu Derneği Başkanı Mesut Koçak, burada yaptığı konuşmada, "Almanya’ya, akabinde Hollanda’ya, Belçika’ya ve tüm Avrupa’ya Türk Milletinin sesini duyurmaya geldik. ‘Türkiye’ye burnunuzu sokmayın. Türkiye’nin içişlerine karışmayın’ dememize rağmen, Türkiye Cumhurbaşkanı, Reisimiz, başkomutanımıza, Recep Tayyip Erdoğan’a hasetliklerinden dolayı, sadece Avrupa değil, dünya genelinde Türk düşmanları, din düşmanları karşı çıktılar. Herkes bir araya geldi, yanyana geldi ama Türkiye Cumhuriyet’nin halkı hep beraber mührünü basarak referandumu kazandık. Kanada’daki, Montreal’deki Türkiye sevdalıları olarak Türkiyemize selamlarımızı yolluyoruz" dedi.

Etiketler: Kanada'da yaşayan türklerMerkel