15 Kasım 2016 20:47 | Son Güncelleme: 15 Kasım 2016 20:48

'Kağıttan Dünyam' ile okulu ve okumayı sevdiler

Balıkesir'deki bir ilkokulda hayata geçirilen "Kağıttan Dünyam" projesi kapsamında, öğrenciler her gün bir ders saatinde sınıflarında klasik müzik eşliğinde kitap okuyor.

'Kağıttan Dünyam' ile okulu ve okumayı sevdiler

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Şehit Hamdibey İlkokulundaki öğrenciler, öğrencilerin okulu sevmesi ve kitap okuma alışkanlığını kazanması amacıyla hayata geçirilen "Kağıttan Dünyam" projesinde ilk olarak "Kitap okuma köşesi" oluşturuldu.

Koridordaki okuma köşesine yerleştirilen sıralar, çocukların dikkatini çekecek ölçüde, okul müdürü Nazan Özateş'ten öğretmenine, okul aile birliği başkanından, velilere kadar eline fırçayı alan birçok kişi tarafından boyandı.

Edremit Şehit Hamdibey İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Yeliz Erkovan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kağıttan Dünyam" Projesinin amacına ulaştığını söyledi.

Proje kapsamında her gün bir ders saatinde öğrencilerin klasik müzik eşliğinde sınıflarında, bazen de teneffüslerde okuma köşesinde kitap okuduğunu belirten Erkovan, çocukların teneffüslerde dans edip oynadığını, eğlendiğini anlattı.

Kitap okuma köşesindeki sıraları rengarenk boyayarak çocuklara güzel bir ortam sağladıklarını ifade eden Erkovan, okulda ayrıca "değerler ağacı" da oluşturduklarını anlattı.

Temizlik görevlisi de kitap okumaya başladı
Temizlik görevlisi Arzu Gürbulak, öğrenciler için hazırlanan projeden etkilenerek boş zamanlarında kitap okumaya başladığını aktararak, "Ben de heveslendim ve başladım okumaya. Müdüre hanıma bizlere kitap okumayı sevdirdiği için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İlkokul 4. sınıf öğrencisi Metin Efe Kurt, okuma köşesindeki kitapları alıp okuduklarını söyleyerek, "Okuma saatlerimiz oluyor. Müzikle kitap okumak da güzel oluyor. Teneffüslerde eğlenmemiz için müzikler çalıyorlar farklı farklı. Okuma saatlerinde klasik müzikler çalıyor. Bu yenilikler sayesinde bütün öğrenciler çok mutlu." diye konuştu.


Kaynak: AA

Etiketler: kitapeğitimilkokul