17 Ekim 2017 17:54 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 18:00

Kaçan son terörist yakalandı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda kaçan PKK'lı terörist Dalaman ilçesinde gözaltına alındı.

Kaçan son terörist yakalandı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirilmesinin, bir teröristin de portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölmesinin ardından kaçan diğer bir teröristin yakalanması için bölgedeki çalışmalar aralıksız sürdürüldü.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçan teröristin Dalaman ilçesinde olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Tanınmamak için imaj değişikliğine gittiği görülen "Reşit" kod adlı Serbest Şenlik, Dalaman merkezinde kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

Teröristi araç ile ilçeden almaya geldiği ve akrabası olduğu belirlenen B.Ş. de ekipler tarafından gözaltına alındı.

Dalaman'daki işlemlerin ardından Muğla'ya getirilen PKK'lı terörist ve onu almaya gelen akrabası, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Bu arada Çevik Kuvvet ekipleri hastane önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

Gözaltına alınan iki kişi, ifade işlemleri için Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

MUĞLA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Muğla Valiliği, Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda kaçan PKK'lı teröristin Dalaman ilçesinde gözaltına alınmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, PKK/KCK terör örgütünün Ege Bölgesi'ne sızma girişimi kapsamında Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Toparlar mevkisi kırsalında tespit edilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyon sırasında bölgenin değişik mevkilerinde terör örgütü mensuplarıyla Polis Özel Harekat ve Jandarma Komando unsurlarınca iki ayrı noktada sıcak temas sağlandığı hatırlatılarak, şu bilgilere yer verildi:

"Çıkan çatışmalardan sonra Reşit kod adlı S.Ş. olay yerinden kaçmıştır. Şahsın bulunmasına yönelik istihbarat birimleri ile yapılan koordineli çalışmalar neticesinde S.Ş. ilimiz dışından kendisini almaya gelen akrabası B.Ş. isimli şahısla birlikte Dalaman ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir."

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 4 Ekim'deki yol kontrolünde 4 terörist ve 3 iş birlikçisi yakalanmış, bir gün sonra da Köyceğiz ilçesindeki ormanlık alanda 5 terörist etkisiz hale getirilmişti. Kaçan iki terör örgütü üyesinden biri saklandığı portakal bahçesinde, civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlatmış, diğer teröristin yakalanması için operasyon başlatılmıştı.

Etiketler: komandolargüvenlik güçleriköyceğizSerbest Şenlikreşitteröristmuğlagözaltıdalamanpolis