19 Ekim 2017 19:18 | Son Güncelleme: 19 Ekim 2017 19:25

İstifası istenen başkandan açıklama!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir'de bir temel atma töreninde konuştu.

İstifası istenen başkandan açıklama!

Son günlerde kendisiyle ilgili istifa haberlerine değinen Ahmet Edip Uğur, "Son günlerde şahsımla ilgili birçok söylentiler, söylentilerin dışında ifadeler devam ediyor. Bu konuda şunları söylemek istiyorum: Eşyanın, makamın, mevkinin ömrü var. Dünya fani, bu dünya imtihan yeri. Ne diyor ayeti kerime? 'Zerre kadar hayır işlerseniz mükafatını, zerre kadar şer işlerseniz cezasını göreceksin.' Her attığınız adım hatta kalbinizden geçen kayıt altında. Ne diyor? 'Şah damarınızdan size yakınız.' Kader ağlarını örüyor, bizler imtihandayız, inançlı insanlarız. 'Olan her işte hayır vardır.' diyoruz. 'Hayır bildiğiniz işlerde şer, şer bildiğiniz işte hayır vardır.' deniliyor. Ne için yaşıyoruz, ne için çabalıyoruz? Şu fani dünyada imtihanı kazanmak, bu kubbede bir hoş seda bırakmak, rahmetle anılmak. Ne mutlu bu kubbede hoş seda bırakanlara, hayırla yad edilenlere." dedi.

Ömrün ne kadar olduğunu Cenab-ı Allah'ın bildiğini vurgulayan Uğur, "Kıyamet koparken elinde bir fidan varsa onu dik." şeklinde ilahi tavsiyede bulunulduğunu söyledi.

Uğur, şunları dile getirdi:

"Elinde fidan, ağaç olan onu diksin. Şimdi biz de Balıkesir olarak yaptığımız bu işler... Belediyede, devlette süreklilik var. İnsanlarımız hizmet bekliyor. Biz hizmetlerimizi aksatamayız. Varız veya yokuz. İşte şimdi fidan dikiyoruz. Kıyametimiz koparılırken biz fidan dikiyoruz. Koltuğa tutunmak, koltuğa yapışmak, koltuğu bırakmamak, mevki ve makam için fidanları dikmiyoruz. Dün yanan bir caminin açılışını yaptık. Bugün geldik, Avlu'nun ikinci etabının temelini atıyoruz. Evet, bizler irade-i cüzziyemizle ihata edebildiğimiz kadar alanı görüyor, değerlendiriyor ve ona göre bir hüküm veriyoruz ama bir de irade-i külliye var. Bütün kainatın hepsini kontrol altında tutan. En son irade-i külliye ne derse o.

Bu işin içinde vefa da var, veda da var. Evet, ben Cenab-ı Allah'ın şahsım için, Balıkesir için, ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini niyaz ediyorum."

Etiketler: ahmet edip uğur