02 Mart 2016 11:14 | Son Güncelleme: 02 Mart 2016 12:25

İstanbul'da D-100'ü trafiğe kapattılar!

Servisçiler, İstanbul-Kartal'da D-100 Karayolu'nu trafiğe kapattı.

İstanbul'da D-100'ü trafiğe kapattılar!

Araçlarına plaka tahdidi isteyen yüzlerce servisçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kartal'daki Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde toplanıp D-100 karayolunu trafiğe kapattı.

Sabah saatlerinden itibaren Kartal Cevizli D-100 yan yola araçlarını çeken servisçiler önce hastaneler bölgesinde yer alan yan yolu kapattı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Media preview

ÖNCE YAN YOL SONRA D100'Ü KAPATTILAR

Ellerinde kırmızı kart taşıyan ve oturma eylemi yapan kalabalık saat 11:00'de slogan atarak D-100 Karayolu'na çıktı. Kalabalığa polis engel olamadı. Servisçiler yolu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.

ÇEVİK KUVVET KALKANLARLA MÜDAHALE ETTİ

Yaklaşık yarım saat boyunca D-100 Karayolu her iki yönden de tamamen kapandı. Çevik kuvvet polisi bir süre sonra gruba kalkanlarla müdahale etti. Polisle servisçiler arasında itiş kakış yaşandı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Eylem sebebiyle yolda kalan vatandaşlar da servisçilere tepki gösterdi. Eylemci servisçilerle yolda kalan sürücüler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Dakikalar boyunca duran trafikte ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar araçlar indi. Sürücüler D100 karayolunda ne olduğunu anlamaya çalıştı. Hasta torununu hastaneye götüremediğini söyleyen bir vatandaş eyleme büyük tepki gösterdi. Ambulanslar da duran trafikte ilerlemekte zorlandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmekte olançok sayıda kişi uçaklarını kaçırdı. Yaklaşım yarım saat sonra trafik açıldı ama oluşan uzun araç konvoylarının ilerlemesi ve yolun tamamen açılması saat 12:00'yi geçti.


Kaynak: DHA

Etiketler: