18 Haziran 2017 09:13 | Son Güncelleme: 18 Haziran 2017 09:19

İstanbul'da Cihannüma Sahur Buluşması

Cihannüma Derneği, Boğaziçi Yaşam Merkezinde sahur programı düzenledi.

İstanbul'da Cihannüma Sahur Buluşması

Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, Filistin'deki özgürlük direnişlerinin  Filistin bölgesi ve Mescidi Aksa özgür olana kadar devam edeceğini belirterek, "Mücadelemizde galip gelmek için dünyadaki tüm müslümanların  sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır." dedi.

Cihannüma Derneği'nin Boğaziçi Yaşam Merkezinde düzenlediği sahur programına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Hamdan ve  çok sayıda davetli katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan Hamdan," Filistin'deki özgürlük direnişimiz  Filistin bölgesi ve Mescidi Aksa özgür olana kadar devam edecektir. Mücadelemizde galip gelmek için dünyadaki tüm müslümanların sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır." ifadesini kullandı.

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'nin Filistin mücadelesinde yer almaması için planlandığını söyleyen Hamdan,  şunları kaydetti:

"Şunu biliyorlar ki  ümmet şemsiyesinde birleşenler sayesinde bu davadan vazgeçilmeyecektir. Ümmet zafiyet içerisinde olursa Filistin davası da zafiyet içerisinde olacak, bunun böyle olmadığını 15 Temmuz'da kardeşlerimiz  birlik mesajıyla gösterdi. Siyonist güçler tüm dünyada bu davanın önlenmesi için siyasi yardımlar istiyor. Buna karşılık bizler de tüm müslüman kardeşlerimizden  ülkelerinde bu davanın haklı olduğunu anlatan siyasi destek istiyoruz. Türkler her adım attıklarında siyonist güçlerin karşısında duran bir irade olarak görüyorlar.

Dünyanın neresinde olursa olsun bir buçuk milyar müslüman dünyasının  bu davanın peşinde olduğunu gösterirse bu dava farklı noktada olur. Bu davada Türkiye halkının gösterdiği fedakarlığı gözardı edilemeyeceğini belirtmek istiyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve rahmetle andığımız Necmettin Erbakan, Filistin davasının savunucusu olmuşlardır. Onlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. "

Etiketler: cihannüma derneği