11 Ekim 2016 12:11 | Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 12:10

İstanbul'da Çözülme-2 Operasyonunda 125 Polise gözaltı kararı çıktı!

Emniyete FETÖ Operasyonları devam ediyor. 11 Ekim tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen Çözülme-2 operasyonu kapsamında 125 polise daha gözaltı kararı çıktı. İsimleri henüz açıklanmayan polislerin bylock kullandıkları belirtildi.

İstanbul'da Çözülme-2 Operasyonunda 125 Polise gözaltı kararı çıktı!

İstanbul'da Fethullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Geçtiğimiz gün İstanbul Merkezli yurt genelinde başlatılan "Çözülme 1" operasyonun devamı niteliğinde olan “Çözülme 2” operasyonu kapsamında 125 polise daha gözaltı kararı çıktı. Edinilen bilgilere göre, 11 Ekim günü erken saatlerinde başlatılan eş zamanlı operasyon sonrasında gözaltına alınmalar başaldı. İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Çözülme-2 operasyonunda, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce başlatılan “Çözülme 1” operasyonunda aralarında müdür ve amirlerin de bulunduğu 120 emniyet görevlisini gözaltına almıştı. Çözülme -2 operasyonuyla ilgili soruşturmada, gözaltına alma kararı çıkan polislerin, FETÖ ilişkisi tespit edilen ve örgütün gizli yazışması olarak değerlendirilen “bylock” kullandığı belirtildi.

ÇÖZÜLME 1'İN DEVAMI

Geçtiğimiz gün yurt genelinde İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Çözülme 1 operasyonu kapsamında ,FETÖ terör örgütüne mensup kişilerin haberleşme ağı olan ByLock Operasyonunda 166 kişiye gözaltı kararı çıkmıştı. Başta İstanbul olmak üzere 32 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında eski emniyet müdürleri ve Emniyet Amirlerinin bulunduğu çok sayıda kişiye tutuklama emri çıkarken, soruşturma kapsamsında 13 müdür, 114 rütbeli, 39 polis memuru olmak üzere toplam 166 emniyet mensubu hakkında gözaltı kararı verilmişti. Yürütülen operasyonun ikinci ayağı olan çözülme 2 de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, ByLock kullandığı tespit edilen 31'i başkomiser, komiser, 92'si polis memuru olmak üzere toplam 123 emniyetçi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

ByLock'tan gözaltına alınan Emniyet Müdürleri ve Amirlerin İsimleri belli olduHaberler07 Ekim 2016 09:22ByLock'tan gözaltına alınan Emniyet Müdürleri ve Amirlerin İsimleri belli olduİstanbul Kaçakçılık şube tarafından yapılan ByLock operasyonunda İstanbul merkezli olmak üzere 166 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Aralarında eski emniyet müdürü ve amirlerin isimleri belli oldu.

 

BYLOCK KULLANIYORLARDI

Bu sabah saatlerinde gerçekleştirilen oprerasyon kapsamında FETÖ terör örgütü ile ilişkisi tespit edilen ve örgütün gizli yazışması olarak değerlendirilen "bylock" kullandığı belirlenmesinden sonra, 125 polis hakkında da "Çözülme 2" operasyonu başlatıldı. Sabahın erken saatlerinde başlatılan eş zamanlı operasyonda polisler gözaltına alınmaya başlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, ByLock kullandığı tespit edilen 31'i başkomiser, komiser, 92'si polis memuru olmak üzere toplam 123 emniyetçi hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı.

İSİMLERİ VE RÜTBELERİ AÇIKLANMADI

Çözülme 2 kapsamında gözaltı kararı verilen polislerin isimleri ve rütbeleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: gözaltına alınan polislerbylockfetöpolisçözülme 2