04 Nisan 2018 09:39 | Son Güncelleme: 04 Nisan 2018 10:06

İsrail'in hedefi Türkiye

The Jerusalem Post'ta çıkan yazıda, Türkiye'nin Amerika, AB ve NATO tarafından cezalandırılması çağrısında bulunuldu.

İsrail'in hedefi Türkiye

Proje terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile Suriye'deki taşları yerinden oynatan Türkiye, İsrail'in hedefi haline geldi.

Ülkede yayın yapan The Jerusalem Post Gazetesi'nde Yaakov Katz'ın imzasıyla çıkan yazıda, açık bir şekilde Türkiye hedef gösterildi.

 
TÜRKİYE'YE ENGEL OLUN

Türkiye'nin bölgedeki hamlelerinin menfaatlerine uygun olmadığını ifade eden Katz, bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini savundu.

AMERİKA-AB-NATO

"NATO müttefiki olan Türkiye, Erdoğan’ın yönetimi altında ABD’den askeri destek alıyor" diyen İsrailli gazeteci, bu yardımların önüne geçilmesini istedi.

Amerika'nın askeri desteğini kesmesinin yeterli olmayacağını ifade eden Katz, Avrupa Birliği'nin bir an önce müzakereleri sonlandırmasını NATO'nun da Türkiye'yi üyelikten atması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE'Yİ DİZE GETİRECEKLERMİŞ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açık bir şekilde hedef alındığı yazının devamında, bu yaptırımlarla Türkiye'nin dize getirilebileceği tezi savunuldu.

FETÖ'nün 'Teknokent' vurgunu 300 milyonEkonomi04 Nisan 2018 09:14FETÖ'nün 'Teknokent' vurgunu 300 milyonFETÖ’nün Teknokent’ten yurtdışına 300 milyon lira kaçırdığı ortaya çıktı. Üniversitenin rektörü, işadamları ve emniyet yetkilileri gözaltına alındı.

 


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: medyaİsrailTürkiye