13 Temmuz 2018 22:37 | Son Güncelleme: 13 Temmuz 2018 22:45

İşgalci İsrail Filistinli bir çocuğu öldürdü

15 yaşındaki Osman Rami Hillis'in, Gazze'nin doğu sınırında İsrail askerlerinin gerçek mermiyle ateş açması sonucu şehit olduğunu belirtildi.

İşgalci İsrail Filistinli bir çocuğu öldürdü

Gazze'deki Sağlık bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, 15 yaşındaki Osman Rami Hillis'in, Gazze'nin doğu sınırında İsrail askerlerinin gerçek mermiyle ateş açması sonucu şehit olduğunu belirtti.

Hillis'in şehadetiyle Gazze sınırındaki eylemlerin başladığı 30 Mart'tan bu yana şehit olanların sayısı 138'e ulaştı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından daha önce yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Gazze'nin doğu sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahalesinde aralarında gazdan etkilenenlerin de bulunduğu 25 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Yeni yaptırımlara karşı Gazze'deki gösteriler artacakDünya10 Temmuz 2018 23:34Yeni yaptırımlara karşı Gazze'deki gösteriler artacakGazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplar, İsrail'in yeni yaptırımlarına karşılık olarak "Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşleri" kapsamındaki gösterilerin arttırılacağını duyurdu.

GÖSTERİLER DEVAM EDİYOR

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yılı nedeniyle 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

 Zulmün bu kadarı: Müslüman kadınların elbiselerini kestiler!Dünya13 Temmuz 2018 21:44 Zulmün bu kadarı: Müslüman kadınların elbiselerini kestiler!Çin'de Doğu Türkistanlılara yönelik zulme her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Doğu Türkistan'da Uygur Türk'ü kadınların elbiseleri, uzun oldukları gerekçesiyle Çinli polisler tarafından kesildi!


Kaynak: AA

Etiketler: Gazze