18 Ekim 2016 18:13 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 18:13

Türkiye İş Bankası personel alımları birçok pozisyon için başladı

Türkiye İş Bankası personel alımları açık olan birçok pozisyon için başladı. Başvuru şartları İş Bankası'nın internet sitesinden duyuruldu ve farklı illerde de açık pozisyonlar olduğu belirtildi.

Türkiye İş Bankası personel alımları birçok pozisyon için başladı

Bankalarda çalışmak ve bankacı olmak isteyen birçok adayın beklediği açık pozisyonar için İş Bankası resmi internet sitesinden duyuru yaptı. Türkiye İş Bankası personel alımı yapacağını ve bunun birçok ilde gerçekleşeceğini belirten bilgileri yayınladı. İş Bankası başvuru şartları başvurulan pozisyona göre değişiklik gösterse de bazı belli başlı özellikler genel şartlar olarak her personelde aranıyor. Bunlar arasında İngilizce bilmek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gibi şartlar bulunuyor. Memur alımı ve Müfettiş Yardımcısı alacak olan İş bankasının başvuru tarihleri de belli oldu.

MEMUR ALIMI TARİHLERİ BELLİ OLDU

Türkiye İş Bankası personel alımı memurlar için belli oldu. Aday memurların 6 Kasım 2016 tarihine kadar başvuru yapması gerektiği belirtildi. Sınava girecek adayların Adana, Hatay, Mersin, Osmaniye illerinde ikamet etmesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 1986 ve sonrası doğumlu olması, kamu haklarından yoksun olmaması,  zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımaması, sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olması gerektiği belirtilmiştir. Özellikle başvuru yapacak olan erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da muaf olması veya Şubat 2018 celp dönemine kadar tecilli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra İş Bankası'nın daha önce düzenlemiş olduğu operasyon destek elemanı, çağrı merkezi, memur gibi herhangi bir mülakat ve değerlendirme merkezi aşamasında
başarısız sayılmamış olması gerektiği ifade edilmektedir. 


DÖRT YILLIK MEZUN OLAN ADAYLAR İÇİN

İş Bankası başvuru şartları arasında ayrıca herhangi bir cezadan dolayı hüküm giymemiş olmak ve 6 Kasım 2016 tarihi itibariyle, üniversitelerin Halkla İlişkiler, Hukuk, İktisat, İstatistik, İşletme, Matematik, Muhasebe, Sermaye Piyasası, Sigortacılık, Kamu Yönetimi, Aktüerya, Bankacılık, Ekonometri, Ekonomi, Finans,  Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret bölümlerinde dört yıllık mezun olması gerektiği de açıklanmıştır. Sınav daveti ise sadece uygun bulunan adaylara gönderilecek ve görev teklifleri kadro ihtiyacı oluşacak şubeler için yapılacaktır. Uygun olan adaylara davetiyelerinin 1 Kasım 2016 Salı günü saat 18:00’den itibaren İş Başvuru Formunda yer alan Başvuru Durum Takip alanından yapılacağı açıklanmıştır.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Erzurum Bölgesi Memur Alım Sınavı  06.11.2016
Gaziantep Bölgesi Memur Alım Sınavı  06.11.2016
Antalya Bölgesi Memur Alım Sınavı  06.11.2016
Diyarbakır Bölgesi Memur Alım Sınavı  06.11.2016
Konya Bölgesi Memur Alım Sınavı  06.11.2016
Samsun Bölgesi Memur Alım Sınavı 06.11.2016
Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı 19.11.2016
Adana Bölgesi Memur Alım Sınavı 06.11.2016

Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı başvuruları başladıGüncel18 Ekim 2016 17:08Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı başvuruları başladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası sözleşmeli ekonomist personel alımı başvuruları başladı. Birçok kişinin beklediği alımlar için KPSS şartı aranmazken başvuru şartları da belli oldu.

 


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: personel alımıiş bankası