18 Ekim 2016 23:17 | Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 09:28

Irak'tan bir Türkiye açıklaması daha

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye'nin Başika'da asker bulundurmasını kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, ancak iki ülke halkları arasındaki ilişkileri takdir ettiklerini söyledi.

Irak'tan bir Türkiye açıklaması daha

Caferi, AB-Irak İşbirliği Konseyi toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısındaTürkiye ile ilişkilere değindi. Türkiye ile komşuluk ilişkileri ve ortak çıkarları bulunduğunu ifade eden Caferi, iki ülkenin nehirleri paylaştığını ve 18 milyar dolarlık bir ticarete sahip olduklarını belirtti.

Darbe girişiminde Türkiye'yi ve demokrasiyi desteklediklerini kaydeden Caferi, "Ancak Türkiye'nin karşılığının, beklediğimiz gibi olmaması karşısında şaşkınlığa düştük. Türkler Başika'da bulunuyor. BM'de ve Arap Birliği'nde yaptığım konuşmalarda söyledim. Bu kabul edebileceğimiz bir şey değil. İç işlerimize karışılmasını şiddette reddediyoruz. Türk hükümeti, bizim devletler arası ilişkilerin eyaletler veya valiler arasında değil, devletler arasında olduğunu bilmeli." ifadelerini kullandı.

Halklar arasındaki ilişkilerin en önemli unsur olduğunu söyleyen Caferi, "Irak halkı ve Türk halkı arasındaki ilişkileri takdir ediyoruz. Bence, üstün gelecek olan da budur." dedi.


Kaynak: AA

Etiketler: ıraktürkiyeİbrahim Caferi


  • ADIYAMANLI ADIYAMANLI - Ağzımdan kötü kelime çıkartma şimdi, hoşt diyeceğim ancak siz sahibini ısırmaya değil satılmış köpek gibi havlıyorsunuz, yav amerika söylemesine bile utandığımız o kadar milletin ırzına geçti siz niye o namussuzlara çıkın gidin demiyorsunuz ulan köpek, kalkıp da Tayyip baba gibi bir yiğide karşı havlıyorsunuz, ulan kendinize gelin kendinize, yoksa o kadar namus daha mı gitsin elden ve o kadar daha mı kan aksın silkinin kendinize gelin ve köpeklik yapmaktan çıkın ulan ağzımdan kötü kelime çıkartmayın

    1 0