17 Ekim 2016 01:11 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 13:38

İphone 7 fiyatında home tuşunun etkisi

Apple son teknoloji harikası İphone 7'ye home tuşu yerine dokunmatik titreşim modunu getirdi. Böylece ana tuşu artık dokunmatik ekran modunda kullanılacak

İphone 7 fiyatında home tuşunun etkisi

Teknoloji deyince akla ilk gelen isim Apple, İphone 7 ve İphone 7 Plus'ı sundu. Kendine has ve ilk üretimi kendisinin gerçekleştirdiği 'home' tuşuna yepyeni bir görsellik ve teknloji ekledi. Sanal Home tuşu ile artık telefonunuzun ana tuşu bozulsa da pek etkilenmeyeceksiniz. Akıllı telefonlar teknolojinin gün gün geliştiğinin göstergesi olduğunu ispatlayan Apple yeni modelinde titreşim tuşunu geliştirdi. Daha önceki modellerde tuşun bozulmasını engelleyici olarak kullanılan AssistiveTouch'a artık gerek kalmayacağı da iddia ediliyor. Ancak ya bu dokunmatik home tuşu bozulursa?

İPHONE 7'DE DEV TEKNOLOJİ

Yeni geliştirilen gerçek tuş gibi gösterilen dokunmatik ekranda var olan göstergenin de zamanla bozulduğu iddialarının kuvvetlendiği söylentilerine karşın üreticiler buna da bir teknolojiyi ekleyerek, kendi kendi hatasını anlama özelliğini de eklemiş. yeni geliştirilen home tuşu, kendi kendinin bozulduğunu anlayarak kullanıcıya bir uyarı gönderecek. Home tuşu bozuduğu zaman kullanıcı durumla ilgili bilgilendirilecek ve ekranın aşağısında bir sanal tuş belirecek. Bu şekilde tıpkı AssistiveTouch gibi sanal bir tuş ile ekran üzerinden ihtiyacınızı görebileceksiniz.

FİZİKSEL TUŞLARDAN DAHA DAYANIKLI

İphone telefonların zaman zaman bu tuşlarının bozulduğu sorunu ile karşı karşıya bulunulduğu aşikar. Son modelinde bu önlemi kullanmış ve dokunmatik ekranda bozulmaya dayanaklı olan teknolojiyi eklemiştir. 

MacBook TEKNOLOJİSİ

İlk olarak 2015 yılında piyasaya çıkan MacBook ve Macbook Pro'larda yer alan force touch trackpad ile kullanımına başlanılan teknoloji, daha sonrasında iPhone 7'lere taptic engine dahil edilmesi ile birlikte iPhone 7'lerde de kullanılmaya başlandı. 

İPHONE 7 FİYATI

Teknolojinin son harikası olarak gösterilen bu model de eski modellerden eser yok. Kamera geliştiricileri, pil ömrü uzatıcıları, tasarım değişikliği derken vazgeçilmez hala gelen İphone 7'nin Türkiye'de çıkış tarihi konusunda herkes merakla bekliyor.  Fiyatı konusunda da beklenen açıklamanın yapıldığı ve fiyat aralıklarının şu şekilde olduğu öğrenildi. iPhone 7 Türkiye satış fiyatı henüz kesinleşmedi ancak 32 GB 3300 TL, 64 GB 3700-3800 TL, 128 GB 4300-4400 256 GB 4900-5000 TL, iPhone 7 Plus 32GB 3850 TL, 128GB 4350 TL ve 256GB 4800TL aralığında olması tahmin ediliyor. Apple iPhone 7 Amerika’da ise 649 dolarlık satış fiyatı ile piyasa sürülecek.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: home tuşuiphone 7 fiyatıiphone 7