11 Ekim 2016 16:44 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 11:34

İOS 10.1 beta 3 güncellemesi en çok İphone 7'ye yarayacak

Apple markası geçtiğimiz hafta yayınladığı güncellemesinin akabinde İOS 10.1 beta 3 sürümünü de açıkladı. Geliştiricilerin İOS tabanlı cihazlarında kullanabileceği bu yeni sürüm değerlendiricilerinin beğenisine sunuldu.

İOS 10.1 beta 3 güncellemesi en çok İphone 7'ye yarayacak

Geçtiğimiz haftalarda hem developer hem de tester hesapları olanlar için yayınlanan iOS 10.1 beta 2 sürümünün üzerinden geçen bir haftaık süreç sonrasında iOS 10.1 beta 3 yayılandı. Geliştiricilerin İOS tabanlı cihazlarında kullanabileceği bu yeni sürüm değerlendiricilerinin beğenisine sunuldu. 3. güncelleme  olarak kabule edilen Beta 3 güncellemesini kullanabilecek cihazlar yanında, özellikleri ve yeniliklerin içerisinde yepyeni efektlerin olduğu ve hafıza sorununun bu yeni sürüm ile ortadan kaldırıldığı belirtildi. 

İOS 10.1 beta 3 öZELLİKLERİ

Developer ve geliştiriciler için ilk olarak sunulan bu sürümün iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde ne gibi artı özellik kazandırcağı şekillenmeye başladı. İlk olarak performans düzenleyicileri ve hata kontrolünün sağlanması, ürünün daha uzun ömürlü olmasına  ve kullanım kolaylığını sağlamakta. Alan derinliği özelliği ile de hafıza sorunları ortadan kalkacak. iPhone 7 modellerde Portrait modunun daha kullanılabilir hale geldiği de yayaınlayıcılar tarafından yeni sürümün yeni özelliği olarak gösterildi. Footoğraf çekme deneyiminin de arttığı iddiaları doğrulandı. ince ayarlar yapmanın daha mümkün olduğu İOS 10.1 beta 3 sürümü ile iMessage efektlerinin görünmemesi sorunu da ortadan kalkıyor. 

APPLE'DAN YENİ İOS GÜNCELLEMESİ

İOS işletim sistemi kullanıcılarının performans anlamında beklediği yenilik bu sürümde olmasa da çok sayıda yenilik ile gözlerinin kamaşacağı açıklandı. Apple'ın yepyeni sürümünün en çok Iphone 7 modeline hakim olanlar tarafından beğenileceği de geliştiriciler tarafından belirtildi. İOS 10 sürümü sonrasında Apple'ın İOS 9 özelliklerini tamamen ortadan kaldırma düşüncesinde olduğu ve ses efektlerinde de önemli değişikliklerin olduğu saptandı. 

iOS 10 güncellemesi alan cihazlar belli olduTeknoloji14 Eylül 2016 01:52iOS 10 güncellemesi alan cihazlar belli olduiPhone kullanıcılarının heyecanla bekledikleri iOS 10 güncellemesi indirilmeye başladı. Apple tarafından şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi sürüm olarak tanımlanan güncellemeyi belli serideki cihazlar alabilecek.

 

GÜNCELLEMEYİ KABUL EDEN MODELLER

iOS 10.1 beta güncellemesi alan cihazlar şu şekilde listelendi. iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 

CİHAZIN SÜRÜMÜ UYUMLU OLMASI GEREKİYOR

İphone telefonları yeni Beta sürümüne güncellemek için öncelikle teledonun modeli ne olursa olsun ilk önce emin olunması gereken konu, İOS 10.1 sürümüne hakim olmanız. Modelin sürümünü tetkik etikten sonra şarjınızın yarısından fazlasının olması gerekiyor. Veri kullanımınızı hafifletmek için de etkin bir WİFİ ağına bağlı olmak gerekli. iOS 10.1 beta 3 indirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Telefonunuza indirdiğinizi Beta 3 sürümünü, anında ve kolaylıkla kurabilirsiniz.  Ancak bu sürümü kurmadan önce olası hasarlara karşı telefonunuzun bir yedeğini almanızı da şiddetle tavsiye ediliyor.  


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: ios beta 3İOS 10.1 beta 3beta