12 Ekim 2016 14:44 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 14:48

HDP'li Yüksekdağ'dan PKK cinayetleri için küstah çıkış

Figen Yüksekdağ PKK'nın eşi ve çocuklarının gözü önünde katlettiği siyasetçilerin ölümlerinden Ak Parti'yi sorumlu tuttu.

HDP'li Yüksekdağ'dan PKK cinayetleri için küstah çıkış

Sırtını PYD'ye, YPJ'ye ve YPG'ye yaslayan HDP eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ PKK'nın eşi ve çocuklarının gözü önünde katlettiği siyasetçilerin ölümlerinden Ak Parti'yi sorumlu tuttu. Yüksekdağ adeta "PKK vuruyor ama sorumlusu iktidar" dedi.

Batıda "Türkiyeli olmak" gibi sloganlarla, doğuda da "Kan akmasını istemiyorsanız..." tehdidiyle meclise girdikten hemen sonra PKK'nın sözcüsü gibi davranmaya başlayan HDP'nin Eş Başkanı Figen Yüksekdağ bugün yaptığı bir konuşmada PKK'nın acımasızca siyasi suikastlerinden Ak Partiyi sorumlu tuttu. Yüksekdağ çocuklarının gözü önünde kurşunlanarak öldürülen AK Partili siyasetçilere yönelik suikastleri eleştirmek yerine cinayetten iktidar partisini sorumlu tuttu!

CİNAYETİ KONUŞURKEN BİR KERE BİLE 'PKK' DİYEMEDİ

PKK'nın üstlendiği hain cinayetlerden iktidarın sorumlu olduğunu söyleyen Yüksekdağ Bölücü örgüte "terörist" bile diyemezken iktidarı ülkeyi bölmekle suçladı. HDP'li isim şunları söyledi:

"SORUMLU İKTİDAR!"

"Van'da, Diyarbakır'da siyasi cinayetler yaşanıyor. Her gün silah sesi duyuyoruz. Sorumlusu iktidardır. Hesap vermemek için katliamların siyasi sorumlularını gizliyorlar. Hesap vermekten kurtulamazsınız, çünkü çok kan döktünüz. Bize bölücü diyenler, Türkiye'yi böldü."


Kaynak: Sabah

Etiketler: terörFigen YüksekdağPKKHDP


  • VATANSEVER VATAN - SİZİN GİBİ ERMENİ VATAN HAİNLERİNİN KÖKÜNÜ KAZIMAK LAZIM ŞEREFSİZLER.

    2 2