19 Ekim 2016 14:30 | Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 16:52

Hayat Bazen Tatlıdır diyen Hayat Öğretmen Birce Akalay

Hayat Bazen tatlıdır dizisi ile ekranlara dönen Birce Akalay, dizi de oynadığı Hayat karakterini Hayat Acı mıdır? Tatlı mıdır? şeklinde yorumladı. Hayat Bazen tatılıdır diyen oyuncunun öğretmenlik hayatı dizi de konu edinmiş

Hayat Bazen Tatlıdır diyen Hayat Öğretmen Birce Akalay

Birce Akalay'ın başrollerini paylaştığı 'Hayat Bazen tatlıdır' dizisi, Pazar akşamı itibari ile Star TV ekranlarındaki yerini aldı. Başarılı oyuncu dizide karşımıza Edebiyet Öğretmeni olarak çıktı. Biraz fevri ama doğruluk peşinde olan Hayat öğretmen rolü ile gerçek yaşamında kim olduğu, dizinin izleyicileri tarafında ogün bugündür merak ediliyor. 'Hayat Bilgisi Çakması' olarak konusunun benzetildiği dizi aslında her yaşa hitap etmesi ile çok beğenileceğe benzemekte. Birce Akalay, Ufuk Özkan ve Kanbolat Görkem Arslan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi her hafta Pazar akşamı Star TV ekranlarında yayınlanacak. Özel bir lisede öğretmen iken kardeşinin başına gelen olay sonrasında Anadolu Lisesi'ne geçiş yaan öğretmenin hayatı veyaşamının konu alındığı dizi ile ilgili sosyal medya da çok sayıda yorum geldi. 

HAYAT BAZEN TATLIDIR'DA ACI BİR HAYAT

Lise öğrencilerinin akan hızlı kanı ile mücadele, özel yaşamı ile ilgili taviz verilmeyen bir öğretmenin hayatının konu alındığı dizinin başrolünü 'hayat' krakteri ile canlandıran Birce Akalay, aslında çok tanıdık bir isim. Öğretmenlik hayatında aksiyonun hiç eksik olmayacağı Akalay'ı biraz tanıyalım dedik.

Birce Akalay'dan RTÜK eleştirisi!Medya30 Eylül 2014 12:24Birce Akalay'dan RTÜK eleştirisi!Küçük Ağa'nın annesi Birce Akalay, diziye verilen cezayı gereksiz buldu.

 

BİRCE AKALAY'IN HAYATI

1984 yılı doğumlu olan Birce Akalay, oyunculuk hayatına 2007 yılında başlamıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV8'de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur. 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde baş karakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.  2013 yılında TRT 1'de yayınlanan "Böyle Bitmesin" dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır. Son olarak Kanal D'de yayınlanan "Küçük Ağa" dizinde Sinem karakterini canlandırmıştır.

SARP LEVENDOĞLU İLE EVLENDİ

Küçük Ağa dizisinde başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmiştir. ATV'de yayınlanmakta olan Evli ve Öfkeli adlı dizide dört başrolden birini üstleniştir.

AYRILIK İDDİALARINA YALANLAMA

Eşi Sarp Levendoğlu ile birlikte bir arada görüntülenmemesinin sebebini geçtiğimiz günlerde magazin demeçinde anlatan Akalay, ayrılık söz konusu olmadığını belirtmiştir. Levendoğlu’nun Datça’da yaşamını sürdürdüğünü söyleyen Akalay, "Sarp, Datça’yı ve orada sörf yapmayı çok seviyor. İş güç olmadığı sürece İstanbul’a gelmiyor. Çünkü buranın keşmekeşini sevmiyor. Özlem oluyor ama biraz özlem iyidir” dedi.

ADETA ERİDİ

Başrollerini Birce Akalay ve Ufuk Özkan'ın paylaştığı, dizinin ilk bölümünü izlemek için tüm ekip bir araya geldi. Önceki gün Gayrettepe'de buluşan ekipten Birce Akalay, "Çok zor bir süreçten geçtik. Ortaya çıkan işten çok mutluyuz" diye konuştu. Fit vücuduyla dikkat çeken güzel oyuncu, bunu nasıl başardığını ise, "Küçük Ağa dizisi bittikten sonra 1,5 yılda sağlıklı beslenerek 10 kilo verdim" şeklinde açıkladı.

HAYAT BAZEN TATLIDIR KONUSU

Kardeşi Gözde ile hayatını sürdüren ve idealleri olan Hayat öğretmenin başına gelmeyen kalmayacak. Prensiplerinden hiç bir zaman vazgeçmeyen Hayat Öğretmen'in, özel okuldan Anadolu Lisesi'ne geçtikten sonra da değişmeyecek hayatı konu oluyor. Çalıştığı okullardaki problemleri hiç eksik olmayan öğretmenin geldiği bu lisede de heyecan ve hareketlilik hiç bitmeyecek.

UFUK ÖZKAN HAYATI

Almanya doğumlu Ufuk Özkan 11 Nisan 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslen Samsunlu olan Özkan 12 yaşında Türkiye’ye geldi. Tiyatroya ilgi duyduğu o yıllarda Samsun Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitimler aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Oyunculuk kariyerine bir çok dizi ve film sığdıran usta oyuncu Çiçek Taksi dizisiyle oyunculuğa adım attı. Daha sonra Geniş Aile ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizileriyle ekranlarda tanınmış yüz olmayı başardı.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: hayat bazen tatlıdırhayat öğretmenbirce akalay


  • BİRCE AKALAYI SEVEN HAYRANI - BİRCE AKALAYA BAYILIYORUM ÇOK TATLI BİR İNSAN

    0 0