17 Ekim 2017 10:55 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 10:59

Hakkari'de şehitler için tören

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda şehit olan 4 askerin cenazesi memleketlerine uğurlandı.

 Hakkari'de şehitler için tören

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde teröristlerin el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törende şehitler Piyade Uzman Çavuş İlhan Sezer, Piyade Uzman Çavuş Furkan Aydın, Piyade Uzman Çavuş Adem Gezer ve Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan'ın Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirildi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin özgeçmişleri okundu, dua edildi.

Şehitler Sezer (Bolu), Aydın (Osmaniye), Gezer (Erzurum) ve Arıkan'ın (Eskişehir) cenazeleri memleketlerine uğurlanmak üzere helikopterle Van'a gönderildi.

Törene Vali Cüneyit Orhan Toprak, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri, asker ve polisler katıldı.

Etiketler: hakkaritörenşehit