13 Ekim 2016 18:42 | Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 18:42

Google Sprayscape kamerası kullanıcılara sunuldu

Teknolojik yenilikleri ile her geçen gün ön plana çıkan Google bu kez Google Sprayscape kamerası ile teknoloji severlerin karşısına çıktı. Google Sprayscape kamera ile artık 360 derecelik fotoğraflar mümkün olacak.

Google Sprayscape kamerası kullanıcılara sunuldu

Yaptığı teknolojik yeniliklerle rakiplerine adeta gözdağı veren Google bu kez Google Sprayscape kamerası ile teknoloji meraklılarının karşısına çıktı. Her geçen gün kendini yenileyen Google'ın ilginç kamera uygulaması android kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Deneysel bir uygulama olarak sunulan kamera VR benzeri olarak nitelendiriliyor. Google Creative Labs tarafından geliştirilen kamera akılı telefonlarn GPU'su ile jiroskopunu kullanıyor. Kullanıcılarına ilginç deneyimler sunmaya hazırlanan uygulama ücretsiz olarak Google Play Store'dan yüklenebiliyor. Henüz Türkiye'de kullanıma açılmayan uygulamayı birçok kişi merakla bekliyor. 

SPRAYSCAPE İLE 360 DERECELİK DENEYİM

Google Sprayscape ile 360 derecelik efektli bir uygulama sunuyor. Kullanıcılarına ilginç deneyimler yaşatmayı seven Google aynı zamanda telefonu döndürüp ekrana dokunulduğunda gördüğü yeri kaydederek farklı bir çekim açısı yaratıyor. Çift taraflı olarak hem ön hem de arka kameralarda kullanılan Sprayscape, çekilen fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasına da olanak sağlıyor. Birçok cihazda görüntülenen fotoğraflar aynı zamanda Google Cardboard gözlüğü ile de görülebilme imkanı sağlıyor. Sanal gerçekliğin baz alındığı uygulama ile istediğiniz yeri çektikten sonra ekleme de yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin ilginç deneyimler yaşamasına olanak sağlayacak olan Google Sprayscape şimdilik Türk kullanıcıların hizmetine sunulmadı. Birkaç bölgede yüklenebilen uygulamayı Türkiye'de ki android kullanıcıları ise çok merak ediyor.

ÜST ÜSTE POZLAMA YAPABİLİRSİNİZ

Google daha önce Google Pixel etkinliğinde VR ve 360 derece videolara yöneleceği sinyallerini veren Daydream ürününü çıkartmıştı. Farklı çalışma şekli ile şimdiden ilgi odağı olan Google Sprayscape'de video çekmek için ise istediğiniz alana dokunarak kayıt alabilirsiniz. İstenirse uygulama ile üst üste pozlamalar yapılarak 360 derecelik videolar da çekilebiliyor. Ayrıca Google uygulama için kullandığı kodları da GitHub üzerinden yayınladı ve bu şekilde uygulama yapmak isteyen kullanıcılara örnek olmasını sağladı. Kullanıcıların kalbini bir kez daha fetheden Google iki boyutlu olan kameraları bu uygulama ile 360 derece görüntü alınabilecek hale getirmeye çalışıyor. Google Sprayscape'in Unity ile yazıldığı da belirtiliyor. Günümüzde birçok kişinin indirdiği fotoğraf uygulamalarına bir yenisi daha eklenirken Google'ın bundan sonra yapacağı uygulamanın nasıl olacağı da merak ediliyor.

UYGULAMANIN KULLANIM ŞEKLİ


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: google sprayscape kameragoogle kameragoogle sprayscape