13 Ekim 2016 15:41 | Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 15:41

General Mobile GM 5 Plus için Android 7.0 güncelleme yüklenmesi

General Mobile GM 5 Plus için Android 7.0 Nougat güncellemesi geçtiğimiz günlerde sunuldu. Gelme zamanının merak edildiği Android 7 yükleme işleminin de kolaylığı GM ayrıcalığı ile tanıtıldı

General Mobile GM 5 Plus için Android 7.0 güncelleme yüklenmesi

General Mobile GM 5 Plus için Android 7.0 Nougat güncellemesi, GM'nin resmi twitter sayfasından duyuruldu. En çok kullanıcı sayısına hakim olan GM 5 Plus için geçtiğimiz haftalarda duyurulan Android güncellemesinin geleceği tarihte, şirketin sözünü tuttuğu ve dağıtılmaya başlandığı açıklandı. 29 Eylül akşamında yapılan açıklama ile, şirketin kapsamlı ve kademeli olarak dağıtılmaya başlandığının belirtilmesi sonrasında, GM kullanıcıları harekete geçti. 

ANDROİD 7.0 SÖZÜ TUTULDU

General Mobile GM 5 Plus'ta sunulan Android 7.0 güncellemesi bir çok teknik özelliğin ilerlemesine yol açarken, kullanıcıların da yüzünün güldüğü belirtildi. Özellikle de pil performansının gelişmesi ile birlikte yeni güncelleme de sinyal yani telefondaki çekme gücünün de yaklaşık olarak kat kat arttığı gözlemlenebilir. GM 5 Plus'ta bulunan bir çok hatanın da bu yepyeni güncelleme sonrasında ortadan kalktığı, kulanılabilirlik arayüzünün de genişlediği gözlemlendi. Eski güncellemede bulunan bildirimdeki güçlük, sonradan iyilietirilse de 7.0 güncellemesi ile gelişmiş bildirim sistemine de hakim olunacak. Bölünmüş ekran desteği sayesinde ekran görsellerine rahatlıkla ulaşabilinecek pil tasarrufu özelliği de pil ısınması tasarrufunun da önüne geçilecek. 

GENERAL MOBİLE GM 5 PLUS, ANDROİD 7 GÜNCELLEME SÜRECİ

GM bu konu ile ilgili de gerekli basitleştirilmiş bilgileri sundu. Telefonunuzun ayarlar kısmından yazılım güncelleme bölümünü aktifleştirerek, yepyeni sisteme geçiş yapabilirsiniz.

GOOGLE ANDROİD 7.1 BETA DUYURULDU

Özellikle pixel telefonlarda Android 7.1 güncellemesi devrede iken bu yeni özelliğin de sözü verildi. İlk olarak Nexus geliştiricileri için 7.1 güncellemesi bu ay sunulacak. Google 4 Ekim'de yayınladığı reklamında Google Android 7.1 Nougat güncellemesinin sinyallerini vermesi, herkesi şaşırttı.

 


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: gm 5 plus güncellemegm 5 plus son güncellemeandroid 7.1android 7.0