14 Ekim 2016 10:01 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 12:12

Game of Thrones yeni sezona taze kan Lyanna Mormont ile geliyor

Dünyada milyonlarca seyircisi bulunan dizi Game Of Thrones yeni sezon için iddalı geliyor. Ortalığın iyice kızışacağı dizinin 7. sezonunda Lyanna Mormont rüzgarı esecek.

Game of Thrones yeni sezona taze kan Lyanna Mormont ile geliyor

Tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Game Of Thrones yeni sezon hazırlıkları başladı. Zaman zaman hayranlarının setten çektiği görüntülerle yeni sezon hakkında izleyiciye fikir veren dizi ile ilgili her bilgi ayrı bir önem taşıyor. Bu bilgilerden birisi de geçtiğimiz günlerde sette görüntülenen Lyanna Mormont karakteri ile ilgili oldu. Kitaplarıyla olduğu kadar dizisi ile de herkesi etkisi altına alan Game Of Thrones yeni sezonda nefesleri kesecek sahnelerle geliyor. Dizide en önemli karakterlerin bile acımasızca öldürülmesi tüm karakterlerin yok olacağı ihtimali ile diziyi daha da heyecanlı hale getiriyor. Lyanna Mormont karakteri de geçtiğimiz sezona damga vurmuş ve Jon Snow'u savunan sözleri ile izleyicinin kalbini fethetmişti. Setten çekilen fotoğraflara göre yeni sezon da Mormont fırtınası esmeye devam edecek.

LYANNA MORMONT FIRTINASI SÜRECEK

Game Of Thrones yeni sezon da sevilen karakterlerden biri olan Lyanna Mormont'un olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bella Ramsey'in canlandırdığı karakter önceki sezonda boyundan büyük verdiği cevaplar ve aldığı kararlar ile izleyiciyi etkilemeyi başardı. Çok az sahnelerde bulunmasına rağmen herkesin favorilerinden olan Bella'nın yeni sezon ile birlikte sahnelerinin artması da bekleniyor. Dizi çekimleri geç başladığı için 2017 yılının yaz aylarında ekrana gelmesi beklenen Game Of Thrones için dizinin Daenerys Targaryen'i de açıklama yaptı. Emily Clarke yeni sezonun diğer sezona göre daha etkili olacağını söylemesi ise şimdiden hayranlarını heyecanlandırdı.

DİZİNİN KONUSU

Önce kitap olarak çıkan ve ardından dizi olarak çekilen Game Of Thrones'da dokuz hanenin Demir Taht savaşı anlatılmaktadır. En önemli haneler arasında ise Lannisterlar, Starklar, Baratheon, Greyjoy, Martell, Targaryenlar yer almaktadır. Lannisterlar en zengin hanelerden birisidir. Onları en çok Lannisterlar daima borcunu öder sözüyle anımsanır çünkü en çok bu cümleyi kullanırlar ve sancaklarının üzerinde aslan simgesi vardır. Ejderhalar onların simgesidir. Grejoylar ise adada yaşamaktadırlar ve bayraklarında simge olarak deniz anası vardır çünkü onlara göre demir adalılar bir ana kıtada doğmuşlara bedel gibi olmaktadır. Starklar başından dert tasa eksik olmayan ve sürekli zor duruma düşen krallığın kuzeyinde Winterfell yer alan hanedir. "Winter is coming" cümlesi de en çok onlar tarafından kullanılır, sancaklarında bozkurt vardır. Baratheon Hanesi ise Kral Şehri olan Westeros'u yönetmektedir ve bayrakları üzerinde geyik simgesi vardır. Targaryen Hanesi ise ejderhaları ile ünlüdür ve bir de Khaleesi ile.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: gotgame of thrones yeni sezongame of thrones 7. sezongame of thrones