16 Ekim 2016 11:19 | Son Güncelleme: 16 Ekim 2016 11:20

FETÖ'cü Emniyet Müdürü buna da göz yummuş!

FETÖ soruşturmaları kapsamında, Ümraniye'de yakalanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Samih Teymur ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı.

FETÖ'cü Emniyet Müdürü buna da göz yummuş!

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce ve ekipleri tarafından gözaltına alınan Samih Teymur'un FETÖ bağlantısı her geçen gün biraz daha deşifre oluyor. 

Geçtiğimiz gün yakalanıp gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevkedilen Teymur'un soruşturma dosyasında dikkat çeken detaylar yer aldı.

ABD’nin başkenti Washington’da başında Samih Teymur'un olduğu "Güvenlik ve Demokrasi için Türk Enstitüsü" (TISD)'de eğitim alan polislerin FETÖ'cü olarak Türkiye'ye döndüklerini Haber7 ortaya çıkarmıştı.

FETÖ İLE PKK ARASINDA KORDİNASYONU SAĞLIYOR

Bugün, Samih Teymur'un soruşturma dosyasında FETÖ ile PKK arasında koordinasyonu sağlayan önemli isimlerden biri olduğu iddia edildi. Savcılık soruşturmasında Batman'da görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Teymur'un Kuzey Irak'a gidip Kandil'e çıktığı ve burada görüşmeler yaptığı yer alıyor.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE ŞEHİRLERE SİLAHLARI SOKMALARINA MÜSADE ETMİŞ

Çözüm sürecinde PKK'nın Güneydoğudaki şehirlerde silahlanma ve hendek kazma çalışmalarında da yine Teymur'un ismi ön plana  çıkıyor.


Kaynak: Haber 7

Etiketler: çözüm sürecifetöümraniyeemniyet müdürü